Nowe "Oko Kalejdoskopu" w Radiu Kapitał [AUDYCJA] | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
8 + 1 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
8 + 1 =

Nowe "Oko Kalejdoskopu" w Radiu Kapitał [AUDYCJA]

AUDYCJA.W sobotę 3 kwietnia zapraszamy na premierę już szóstej audycji z cyklu "Oko Kalejdoskopu", który realizujemy w społecznościowym Radiu Kapitał. Gościem Joanny Glinkowskiej będzie Kuba Stępień, fotograf i artysta wizualny, który w Parku Helenów zrealizował performance "Lava Grotto".
Trudno uwierzyć, ale to już niemal pół rok naszych audycji w Radiu Kapitał. Co wydarzy się w sobotę 3 kwietnia o godz. 10 w szóstym odcinku "Oka Kalejdoskopu" zatytułowanym po prostu "Lava Grotto"?

Wedle legendy grota znajdująca się w łódzkim Parku Helenów została zbudowana z tufów wulkanicznych przywiezionych spod Wezuwiusza. Artysta Kuba Stępień, czerpiąc z nagrań terenowych, archiwów dźwiękowych, tradycyjnych pieśni oraz infradźwięków wydawanych przez wulkany w czasie erupcji, skomponował ambientową operę. Utwór, a także performance i wystawa z nim związane, opowiadają o sile natury i komunikacji między żywiołami a człowiekiem. Audycja jest zapisem rozmowy o projekcie "Lava Grotto (listen patiently what magma says)" i prezentacją wybranych jego fragmentów. Ten odcinek prowadzi Joanna Glinkowska, w "Kalejdoskopie" odpowiedzialna za rozmowy z artystami w rubryce "Młoda sztuka". 

Pozostałe audycje są do odsłuchania na tej stronie

Kategoria

Inne
  • Uwaga! Z powodu zagrożenia koronawirusem wydarzenia mogą być odwoływane. Proszę potwierdzać informacje u organizatorów.