Teatr Muzyczny, Bończyk, Piosenka [PREMIERA] | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
1 + 9 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
1 + 9 =

Teatr Muzyczny, Bończyk, Piosenka [PREMIERA]

Plakat: mat. prasowe

Aktorzy Teatru Muzycznego rozpoczęli próby do grudniowej premiery „Piosenka jest dobra na wszystko”. Emilia Klimczak, Justyna Kopiszka, Klementyna Umer, Paweł Erdman, Piotr Płuska i Marek Prusisz tworzą  opowieść o relacjach damsko-męskich. – Subiektywnie wybrane piosenki Kabaretu Starszych Panów układają się tak, by dramaturgicznie budować zabawną historię, utrzymaną w uniwersalnej i poetyckiej estetyce – zapowiada reżyser Jacek Bończyk.
Na spektakl „Piosenka jest dobra na wszystko” złoży się 26 utworów autorstwa mistrzowskiego duetu: Jeremiego Przybory i Jerzego Wasowskiego. Wśród nich tytułowa „Piosenka jest  dobra na wszystko”, „Już czas na sen” czy „W czasie deszczu dzieci się nudzą”.  Skrzące dowcipem muzyczne opowiastki z morałem to świetna okazja, by w pełni zaprezentować wokalne i aktorskie umiejętności znakomitych artystów.

– Wiem z całą pewnością, że widownia tęskni za teatrem, teatrem muzycznym, za bardzo dobrą piosenką, a my przygotujemy to tak, żeby widzowie wyszli stąd nieco lżejsi o ileś problemów i spojrzeli na świat nieco jaśniej, trochę żartobliwiej, jak to w Kabarecie Starszych Panów bywało – podkreśla Jacek Bończyk, reżyser i aktor, uznawany za mistrza interpretacji piosenki aktorskiej.

Zmierzenie się z wcześniejszymi ikonicznymi wykonaniami piosenek to zadanie dla artystów doskonale znanych bywalcom Teatru Muzycznego w Łodzi: Emilii Klimczak, Justyny Kopiszki, Pawła Erdmana, Piotra Płuski i Marka Prusisza. W obsadzie znalazła się również Klementyna Umer, aktorka która zyskała popularność rolami w warszawskich teatrach Rampa, Kwadrat czy Teatr 6. piętro, nagrała też płytę z kompozycjami Jerzego Wasowskiego „Tajemnica”, docenioną przez krytykę i słuchaczy.

Kierownikiem muzycznym spektaklu jest Michał Zarych. Za aranżacje odpowiada Konrad Wantrych, a za choreografię Inga Pilchowska. Scenografię przygotowuje Grzegorz Policiński, a kostiumy Ewa Posmyk.

– Zespół pracuje pełną parą, oczywiście w warunkach zapewniających wszystkim twórcom bezpieczeństwo. Bardzo wierzymy, że spotkamy się na premierze 12 grudnia, a fantastyczne muzyczne widowisko, pełne klasy, skrzące poczuciem humoru będzie dla naszych widzów cudowną odskocznią od trudnych dni – mówi Grażyna Posmykiewicz, dyrektor Teatru Muzycznego w Łodzi i zapewnia, że publiczność może czuć się w teatrze bezpiecznie. Na widowni zachowany będzie wymagany przepisami dystans, realizowane są wszelkie procedury reżimu sanitarnego, o których przeczytać można więcej w regulaminie na stronie internetowej www. teatr-muzyczny.lodz.pl. Kasa teatru jest zamknięta do 29 listopada, bilety można jednak kupować online.  

mat. prasowe
Teatr Muzyczny
  • 12-12-2020 godz 18:30

Kategoria

Inne

Adres

Łódź, ul. Północna 47/51