Zmarła Joanna Drzazga | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
4 + 2 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
4 + 2 =

Zmarła Joanna Drzazga

POŻEGNANIE. Ze smutkiem i niedowierzaniem przyjęliśmy informację o śmierci Joanny Drzazgi, naszej współpracowniczki, animatorki życia literackiego, autorki recenzji i tekstów krytycznych, aktorki bełchatowskiego Teatru BAT.
Joanna Drzazga urodziła się 21 listopada 1974 roku w Bełchatowie. Jeszcze w liceum związała się z Teatrem BAT, w którym przez wiele lat występowała. Ukończyła filologię polską na Uniwersytecie Łódzkim. Interesowała się zjawiskiem komizmu w literaturze i kulturze. Publikowała w „Znaku”, „Siódmej Prowincji”, „Kalejdoskopie”, „Akcencie”, „Tyglu Kultury”. Ostatnio pracowała dla nas nad tekstem o warsztatach pisarskich prowadzonych przez Mikołaja Grynberga. 

W Miejskim Centrum Kultury w Bełchatowie organizowała spotkania z poetami i coroczne slamy poetyckie. W 2020 zainicjowała konkurs literacki "Dekameron 2020" – była jego pomysłodawczynią i członkiem konkursowego jury.

Zapamiętamy ją jako osobą otwartą na innych, skromną i wrażliwą, a jednocześnie potrafiącą walczyć o literaturę i kulturę.

Pożegnanie Joanny Drzazgi odbędzie się 3 listopada (we wtorek) o godz. 11:00 w kaplicy cmentarnej w Bełchatowie.

Kategoria

Inne