#Bajkizpolski w Polsce | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
2 + 3 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
2 + 3 =

#Bajkizpolski w Polsce

„Przytul mnie”

Polskie seriale i filmy animowane dla dzieci zostały zebrane w tematycznych zestawach. Pierwszy z nich zatytułowany „Razem” 10 października trafi do kin w Polsce. W Łodzi filmy będzie można oglądać w kinie Helios.
Pomysłodawcą akcji #bajkizpolski jest łódzki MOMAKIN – polski dystrybutor filmów, któremu zależy na zapoznaniu publiczności z tworzonymi w Polsce wartościowymi animacjami, stanowiącymi świetną alternatywę dla światowych produkcji. Atrakcyjne wizualnie, pouczające animacje pomagają w rozwijaniu dziecięcego świata wyobraźni i wspierają rodziców i edukatorów, w poszukiwaniu wysokojakościowej oferty kulturalnej dla dzieci. Zestaw „Razem” skupia się wokół tematu bliskości, współdziałania i tworzenia relacji.

– Dobrze jest, gdy młody człowiek już od najmłodszych lat poznaje różne formy i typy działań artystycznych, uczy się świadomego wybierania z różnorodności kulturalnej oraz wyrabia nawyk uczestnictwa – mówi Paulina Zacharek, autorka projektu. – Animacja, jako forma oswojona przez najmłodszych, może się stać drzwiami otwierającymi dzieciom drogę do innych dziedzin sztuki.

Cykl #bajkizpolski zaplanowany został na rok, a zestaw „Razem” dostępny będzie w kinach do końca grudnia 2021. Trwa 60 minut, a w jego skład wchodzą odcinki seriali: „Przedszkolaki”, „Opowiadania z piaskownicy”, „Agatka”, „Pamiętnik Florki”, „Mami Fatale, „Przytul mnie” i „Żubr Pompik”. Bohaterami bajek są rówieśnicy młodych odbiorców i ich najbliżsi: 5-letni Tomek czy przedszkolaki oraz Agatka ze swoim nieodłącznym kompanem Cyrylem. Do przedszkola chodzi także ryjówka Florka, która razem z innymi maluchami przeżywa niezapomniane przygody. Niedźwiedzi tata z synem z „Przytul mnie” oraz rodzina żubra Pompika mieszkają w lesie, a ich codzienne życie jest okazją do przybliżenia dzieciom zwyczajów mieszkańców puszczy. Ostatni tytuł to „Mami Fatale”, które opowiada historię Mami „najlepszej kucharki świata” oraz jej przyjaciół Psiny i Prosięcia. Widzowie kina Helios w niedzielę będą mogli obejrzeć wybrane odcinki serialu „Przytul mnie”.
  • od 10-10-2021

Kategoria

Film