Nowe kino w Łodzi | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
3 + 3 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
3 + 3 =

Nowe kino w Łodzi

Trzysalowe Kino NCKF rozpocznie działalność 29 grudnia 2023 roku przedpremierowymi pokazami filmów „Strefa interesów” (najlepszy film tegorocznego festiwalu w Cannes) oraz „Imago” (nagradzany na festiwalach w Gdyni i Karlowych Warach). Widzowie zasiądą w salach: Odeon, Urania i Luna, nazwanych tak na pamiątkę kin, które działały w Łodzi na początku minionego wieku.
Nowe kino mieści się w przestrzeniach Narodowego Centrum Kultury Filmowej przy ul. Targowej 1/3. Największa z sal (Odeon) ma 169 miejsc. Wyposażona jest w projektory cyfrowe i analogowe, system dźwięku przestrzennego Dolby Surround 7.1, nowoczesny system sceniczny i multimedialny oraz duży ekran i scenę. Dwie pozostałe są kameralnymi salami dla 49 widzów każda.

W ofercie kina NCKF znajdą się pełnometrażowe fabuły i dokumenty, krótkie metraże i animacje. Jego siłą będą pokazy przedpremierowe i premiery najgłośniejszych tytułów, hitów światowych festiwali, polskich produkcji, klasyki kina, przeglądy kinematografii narodowych, retrospektywy autorskie. Filmom towarzyszyć będą spotkania z twórcami, filmoznawcami, krytykami sztuki i przedstawicielami różnych dziedzin akademickich. W repertuarze znajdą się specjalne pokazy dla seniorów oraz dzieci i młodzieży. Planowane jest uruchomienie akademii filmowej.

Między salami kinowymi a wystawą „Kino Polonia” znajduje się NCKF Spot, przestrzeń zarówno dla relaksu i kinofilskich debat, jak i różnego rodzaju wydarzeń kulturalnych. Tutaj można oczekiwać na seans lub podzielić się opiniami po jego zakończeniu – z filiżanką kawy w dłoni i widokiem na Nowe Centrum Łodzi.

Sale kinowe przygotowała firma Awaco Project, która wcześniej zaaranżowała m.in. Muzeum Powstania Warszawskiego. Kino jest częścią projektu „Poszerzenie oferty kulturalno-edukacyjnej Narodowego Centrum Kultury Filmowej” (2021-2023) w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020. Koszt inwestycji to 6,2 mln zł.

Repertuar i bilety tutaj.
  • od 29-12-2023 godz 17:00

Kategoria

Film