Literatura | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Tym razem Tomasz Cieślak wziął na warsztat zbiór felietonów Piotra Groblińskiego.
No i doczekaliśmy się w łódzkiej literaturze zażartej polemiki. Profesor Tomasz Cieślak zrecenzował książkę Przemysława Owczarka "Miasto do zjedzenia" (Mikołów 2013). Poeta nie mógł strawić recenzji i odpowiedział polemicznym (auto)komentarzem do własnego tomu. Na to recenzent...
Hanna Krall – pisarka, dziennikarka i reporterka – została laureatką łódzkiej Nagrody Literackiej im. Juliana Tuwima. Kapituła pod przewodnictwem Kingi Dunin uhonorowała ją za całokształt twórczości.
Spod Parzęczewa na przedmieścia Łowicza przez Łódź – w artystyczną podróż Autostradą Wolności zapraszają poetka Izabela Kawczyńska i malarka Karolina Matyjaszkowicz, które są niczym pierwowzór bohaterek „Podwójnego życia Weroniki”.
Rozstrzygnięto X Ogólnopolski Konkurs Poetycki „Nowe inspiracje" 2014. Konkurs adresowany jest do dzieci młodzieży.
Działająca w Łowiczu Mazowiecka Fundacja Społeczno-Kulturalna wydała piękny album poświęcony miejscom, w których mieszkał lub bywał Józef Chełmoński.
Na początku października nakładem cenionego w środowisku literackim Instytutu Mikołowskiego im. Rafała Wojaczka w Mikołowie, ukazała się czwarta książka poetycka tomaszowskiego poety Piotra Gajdy, zatytułowana Golem.
W przededniu kolejnego Festiwalu Tansmana warto sięgnąć po książkę poświęconą patronowi wydarzenia. W 89 lat dookoła świata Wojciecha Wendlanda nie jest klasyczną biografią.
Tym razem mamy dla naszych czytelników trzy wiersze Izabeli Kawczyńskiej z przygotowywanego do druku w wydawnictwie Kwadratura tomu Chłopcy dla Hekate.
W Łódzkim Domu Kultury odbyło się spotkanie autorskie i promocja książki Piotra Groblińskiego „Depilacja okolic serca”. Nowy zbiór felietonów to dla wielu zaskoczenie ze względu na tematykę… kosmetyczną.