Muzea | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Batman, Witkacy i ironiczne przeróbki XIX-wiecznych obrazów – to wszystko pojawia się w ostatnich dniach w Muzeum Sztuki. Powstaje trzecia edycja ogólnopolskiego programu edukacyjnego, którego bohaterami są dzieci przeżywające przygodę z kulturą, zarówno awangardową, jak i popularną.
Działa już strona internetowa z wyszukiwarką archiwalnych zdjęć z wystaw w Muzeum Sztuki oraz dokumentów, książek, katalogów. Archiwum jest wciąż uzupełniane.
14 czerwca 2014 r., podczas Dni Wielunia, dla zwiedzających została udostępniona wieluńska Baszta Męczarnia (trafiła pod skrzydła Muzeum Ziemi Wieluńskiej), w której prezentowane są dwie wystawy historyczne.
Czy ktoś, kto ma problem ze wzrokiem, może zobaczyć dzieło sztuki? Owszem – w wyobraźni i to dość precyzyjnie. Pomagają w tym innowacyjny system i warsztaty z wykorzystaniem rekwizytów.
RECENZJA. Multimedialna ekspozycja pt. „…więcej niż bohater” w Muzeum Miasta Łodzi poświęcona jest legendarnemu kurierowi Janowi Karskiemu. Oglądając rekonstrukcję gabinetu Profesora, odkrywamy nie tylko fragmenty przeszłości, ale przede wszystkim historię człowieka.
W kilku dużych miastach Polski pojawiły się billboardy i citylighty promujące Muzeum Sztuki w Łodzi - a właściwie samą sztukę nowoczesną. Kampania reklamowa kosztowała 1,2 mln zł.
Od 1 lutego 2014 roku kierownikiem Działu Sztuki Muzeum Miasta Łodzi jest ADAM KLIMCZAK, artysta progresywny, najbardziej znany jako współprowadzący autorską Galerię Wschodnią przy ul. Wschodniej 29 – która obchodzi 30-lecie.
„Operacja Łódzka 1914. … przy zapalonych stojąc lontach, my swój o Polsce śnimy sen” - wystawa pokazująca wielkie starcie militarne armii Niemiec i Rosji jesienią 1914 r. na obszarze Ziemi Łódzkiej.
W ms2 można oglądać wystawę stałą pt. „Atlas nowoczesności. Kolekcja sztuki XX i XXI wieku”. Na trzech piętrach znalazło się około 300 dzieł ze zbiorów łódzkiego muzeum, w tym prace nigdy nie pokazywane.
Fragment włóczkowej kreacji, która w lato 2013 zdobiła lokomotywę na rynku Manufaktury. Prezent na 7 urodziny dla Muzeum Fabryki od Stowarzyszenia Łódź Filmowa. Szydełkowy strój stworzyła artystka street art Agata „Olek” Oleksiak.