Muzea | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Dwa cykle warsztatów dla ponad dwustu uczestników, w tym nauka światozmieniania. Dziesięć projektów w regionie, zrealizowanych w ramach koalicyjnych grantów. Kilkaset wypełnionych ankiet, sondujących stan edukacji kulturowej – w pierwszym roku działania Koalicje Kultury realizowane przez Muzeum Sztuki mają się czym pochwalić.
Jubileusz Galerii Mistrzów Polskich przerodził się w pełną emocji dyskusję na temat zamknięcia ekspozycji. Kuratorka wystawy poinformowała, że od czerwca 2017 roku kolekcja Krzysztofa Musiała nie będzie prezentowana.
Muzeum Sztuki w Łodzi zajęło pierwsze miejsce w rankingu "Kulturalne perły", przygotowanym przez pismo "Wspólnota"! Znalazły się w nim najlepsze muzea samorządowe w Polsce.
– Polskie muzea, szczególnie te w dużych ośrodkach turystycznych, notują znaczny wzrost frekwencji, co znaczy, że zwiedzanie staje się coraz bardziej popularne – mówi JAN KSIĄŻEK, prezes Oddziału Łódzkiego Stowarzyszenia Muzealników Polskich.
Pomysłodawca utworzenia Muzeum Historii Miasta Łodzi i Muzeum Kinematografii, wybitna postać łódzkiej kultury kończy 75 lat. Gratulujemy i życzymy przede wszystkim zdrowia.
Muzeum Sztuki w Łodzi – instytucja kultury Samorządu Województwa Łódzkiego - dostanie ponad 18 milionów złotych dofinansowania z Unii Europejskiej.
Bez medialnego rozgłosu, za to z klasą, honorem i poczuciem dobrze pełnionej służby pożegnała się z publicznością i kolegami Małgorzata Laurentowicz, dyrektor Muzeum Miasta Łodzi.
Aneta Dalbiak nowym dyrektorem Centralnego Muzeum Włókiennictwa. Do konkursu ogłoszonego przez Prezydenta Miasta Łodzi zgłosiło się trzech kandydatów.
W Muzeum Miasta powstaje makieta przedwojennej Łodzi w skali 1:400. W pierwszy weekend lipca pokazano zwiedzającym drugą część projektu.
Łódzkie muzeum odzyskało cenną kolekcję obiektów etnograficznych (m.in. ozdób, masek i przedmiotów codziennego użytku), ilustrujących afrykańską kulturę Liberii, Gwinei, Zachodniego i Górnego Sudanu, prekolumbijskich kultur Peru i Meksyku.