Muzyka | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Ukazała się płyta Piotra Przedbory, wybitnie uzdolnionego 19-letniego gitarzysty z Tomaszowa Mazowieckiego, nagrana dla firmy fonograficznej Dux, specjalizującej się w repertuarze klasycznym.
Filharmonia Łódzka znalazła się w gronie laureatów Nagrody Fundacji Rozwoju Demokracji Lokalnej za inicjatywy kulturalne budujące społeczeństwo obywatelskie.
14 listopada premierę, tym razem w formie płyty CD, miał ich debiutancki album „Revision Thing”. Singiel „Copacabana” pod koniec października znalazł się wśród stu najczęściej granych w radiach utworów tygodnia. Mowa o łódzkim Revlovers, inspirującym powiewie świeżości w muzyce pop.
Niepokorne trio z Łodzi, uparcie grające swoją własną wersję rock & rolla 1 grudnia wydało czwarty długogrający album “Diamenty”.
27 października Tomasz Stańko New York Quartet zagrał w łódzkiej Wytwórni znakomity koncert, dedykowany pamięci Wisławy Szymborskiej. Album „Wisława” powstawał w czerwcu 2012 roku w Nowym Jorku.
Delfina Ambroziak i Tadeusz Kopacki, wybitni soliści operowi, prywatnie małżeństwo z długim stażem, mieli we wrześniu swój benefis w Teatrze Wielkim. Z tą sceną związali całe swoje zawodowe życie, budując jej prestiż i współtworząc historię opery w Łodzi.
Haydn Bendall, Dan Austin, Bill Laswell i Władysław Komendarek zostali laureatami nagrody Człowieka ze Złotym Uchem podczas zakończonego w sobotę festiwalu Soundedit 2013 poświęconego producentom muzycznym.
Zakończył się I Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny „Wykonawstwo bez limitu”. Najwyżej oceniono Rinaldo Zhoka z Włoch.
Ukazała się długo oczekiwana płyta zespołu L. Stadt. Album You Gotta Move jest hołdem dla muzyków, którzy od lat są inspiracją dla łódzkiego kwartetu.
"Warzywniak" -  nowy singiel zespołu BOSO jest już na playlistach siedemnastu rozgłośni radiowych. Nagrany został w ramach nagrody za występ w ŁDK-u na Regionalnej Otwartej Scenie Artystycznej.