Sztuka | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
RECENZJA. Wystawa w Ośrodku Propagandy Sztuki w Łodzi, przygotowana przez ZPAP, pokazuje dorobek twórczy 88 artystów starszego pokolenia. Spośród setek prac zainteresowało mnie kilka.
O tym, że film Katarzyny Kozyry to projekt artystyczny, a nie reporterski, świadczą pytania zadawane przez artystkę (a raczej to, jakich nie zadaje). Ona nie docieka, nie podważa, po prostu pozwala mówić swoim bohaterom.
RECENZJA. Już po przekroczeniu progu galerii wchodzimy w zupełnie inny obszar, ukazujący nam świat artystów  - eksperymentatorów.
RECENZJA. Dariusz Fiet to jeden z najciekawszych łódzkich, a właściwie - polskich - malarzy. Od lat w swojej pracowni przy ul. św. Jerzego tworzy obrazy intrygujące, wyrafinowane kolorystycznie, na poły symboliczne.
"Street art – sztuka miasta. Edukacja międzypokoleniowa" – pod takim hasłem realizowany jest projekt Łódzkiego Domu Kultury.
„Festiwal robienia głupot – czyli jak okradać podatnika wbrew jego woli” – takie opinie pojawiły się po XV Międzynarodowym Festiwalu Sztuki „Interakcje” w Piotrkowie Trybunalskim. W tym roku impreza odbywa się w dniach 15-17 V 2014.
RECENZJA. W Galerii Kobro w Akademii Sztuk Pięknych trwa wystawa prezentująca dorobek studentów Wydziału Sztuk Wizualnych. Można oglądać prace powstające w ramach najmłodszej specjalizacji: techniki teatralne, filmowe i telewizyjne.
W kilku dużych miastach Polski pojawiły się billboardy i citylighty promujące Muzeum Sztuki w Łodzi - a właściwie samą sztukę nowoczesną. Kampania reklamowa kosztowała 1,2 mln zł.
Od 1 lutego 2014 roku kierownikiem Działu Sztuki Muzeum Miasta Łodzi jest ADAM KLIMCZAK, artysta progresywny, najbardziej znany jako współprowadzący autorską Galerię Wschodnią przy ul. Wschodniej 29 – która obchodzi 30-lecie.
Tym razem nasz redakcyjny specjalista od architektury komentuje Bryłę Roku.