Sztuka | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
W kwietniu 2013 r. po remoncie otwarto w Muzeum Sztuki przy ul. Więckowskiego Salę Neoplastyczną, zaprojektowaną przez Władysława Strzemińskiego.
Półnagi, pełza jak ślimak, albo przebrany za liść spada z drzewa – to nie żartowniś. On – wybraniec – po prostu nie przeocza sztuki, która wydarza się sama… To Artysta. Cezary Bodzianowski. 
RECENZJA. Doroczny Konkurs im. Strzemińskiego dla studentów Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi – Sztuki Piękne pokazał niemal pełny obraz nauczania przedmiotów artystycznych w tej uczelni. W tegorocznej edycji wzięło udział niemal stu młodych twórców.
Picasso, Warhol, Léger, Braque, Klee, Kandinsky – to zaledwie kilku z najważniejszych artystów XX wieku, których prace można oglądać w Łodzi.
- Koledzy miewali pretensje, że nie jestem wykształcony, a zdobywam nagrody. Zazdrościli mi – mówi znakomity łódzki grafik Henryk Płóciennik. W marcu 2013 r. skończył 80 lat.
Nieustające poszukiwania, wieczny eksperyment – tak można opisać sztukę dwojga znakomitych polskich artystów, którzy przez całe życie działali w duecie: Stefana i Franciszki Themersonów.
Rektor Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi Jolanta Rudzka Habisiak mówi m.in. o konieczności reformy uczelni i jej przyszłości.