Gratisy z wystawy | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
1 + 5 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
1 + 5 =

Gratisy z wystawy

26 V w Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi odbędą się dwa wernisaże – o godz. 15 ("Gipsoryt" - wystawa prac studentów i pedagogów ASP w Łodzi) i o godz. 18 ("Galeria Gratisse").
26 V, godz. 15.00  "Gipsoryt" - wystawa prac studentów i pedagogów ASP w Łodzi
Galeria Nasza Ściana, piętro II w budynku głównym ASP


Wystawa jest podsumowaniem dotychczasowych działań w ramach projektu kulturalnego Instytutu Grafiki Artystycznej na Wydziale Sztuk Pięknych ASP w Łodzi. Założeniem projektu było zaznajomienie artystów z możliwościami druku wypukłego, przy wykorzystaniu matrycy gipsowej, która daje szerokie spektrum możliwości warsztatowych. Uczestnicy przeszli poszczególne etapy powstawania grafik, tworząc przy tym zbiór około trzydziestu dzieł. Prace łączy wspólny narracyjny charakter, a jednocześnie każda z nich zawiera własną wewnętrzną opowieść.

Informacje TUTAJ


26 V, godz. 18 "Galeria Gratisse"
Galeria Kobro, piętro I w budynku głównym ASP


To eksperyment artystyczny. Jedyną możliwością zobaczenia wystawy w pełnym kształcie jest jej wernisaż. Założeniem eksperymentu jest to, że każdy element prezentacji może zostać przeniesiony w inne miejsce, a nawet po prostu wyniesiony przez oglądających – „gratisse”.

W "Galerii Gratisse" obowiązują tylko cztery zasady: Bierz co chcesz. Jeśli pracy już nie ma, przeczytaj opis. Wejdź innymi drzwiami niż wszedłeś/weszłaś. Baw się dobrze.

Przez dwa tygodnie w Galerii Kobro łódzkiej ASP będzie rezydować „Galeria Gratisse” jako miejsce przekraczania muzealno-galeryjnych granic. Założeniem eksperymentu jest to, że każdy element prezentacji może zostać przeniesiony w inne miejsce, a nawet po prostu wyniesiony przez oglądających – „gratisse”. Eksperyment jest efektem warsztatów artystycznych organizowanych przez łódzką ASP z Muzeum Sztuki w Łodzi. Zaprezentowanych zostanie 21 obiektów artystycznych wykonanych przez 20 młodych artystów z łódzkiej uczelni. Wśród prac będą między innymi fotobooki, grafika warsztatowa czy… woda mineralna.
Akademia Sztuk Pięknych
  • od 26-05-2023 godz 15:00
  • 26-05-2023 godz 18:00 - 09-06-2023

Kategoria

Sztuka

Adres

ul. Wojska Polskiego 121

Kontakt

Galeria OdNowa (sala 261, II piętro) czynna: pn.-pt. 9-15
Galeria Kobro (I piętro) czynna: pn.-pt. 10.30-14
Wstęp wolny