Muzeum za jeden klik | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
6 + 2 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
6 + 2 =

Muzeum za jeden klik

Muzeum Sztuki zaprasza na warsztaty online dla dzieci - można się zapisywać indywidualnie i w grupach.
Warsztaty on-line dla osób indywidualnych:

Muzeum zaprasza maluchy i dzieci w wieku przedszkolnym na warsztaty on-line prowadzone przez edukatorki i edukatorów Muzeum Sztuki w Łodzi. Wszystkie warsztaty mają interaktywny charakter i proponują uczestnikom twórcze działania.

Do udziału w warsztacie on-line potrzebne jest połączenie internetowe, komputer, tablet bądź telefon z kamerą i mikrofonem oraz możliwość korzystania z aplikacji Zoom. Dodatkowe materiały (bardzo ograniczone) wykorzystywane podczas warsztatu zależą od wybranego tematu.
Jak zarezerwować warsztaty?
– wybierz warsztat spośród  wydarzeń on-line,
– w dniu warsztatu przed zajęciami zakup bilet on-line,
– po zakupie biletu otrzymasz link do spotkania na platformie Zoom. Skontaktuj się wówczas jeszcze telefonicznie z muzeum celem potwierdzenia: 605060063,
– zaloguj się przy pomocy linku na spotkanie na platformie Zoom.

Koszt warsztatu = 6 zł od uczestnika.
Uwaga! Do końca 2020 r. koszt warsztatu = 1zł od uczestnika.


Warsztaty on-line dla grup zorganizowanych:

Muzeum zaprasza grupy przedszkolne i szkolne na warsztaty on-line prowadzone przez edukatorów Muzeum Sztuki w Łodzi. Wszystkie warsztaty mają interaktywny charakter i proponują uczestnikom twórcze działania.

Do udziału w warsztacie on-line potrzebne jest połączenie internetowe, komputer, tablet bądź telefon z kamerą i mikrofonem oraz możliwość korzystania z aplikacji Zoom. Dodatkowe materiały (bardzo ograniczone) wykorzystywane podczas warsztatu zależą od wybranego tematu.
Jak zarezerwować warsztaty?
– wybierz temat z oferty warsztatów on-line,
– zadzwoń do działu edukacji Muzeum Sztuki (605 060 063) i zarezerwuj termin warsztatu,
– w dniu warsztatu przed zajęciami zakup bilet on-line dla wszystkich uczestników warsztatu,
– po zakupie biletu otrzymasz link do spotkania na platformie Zoom, który należy rozesłać wszystkim uczestnikom warsztatu. Skontaktuj się wówczas jeszcze telefonicznie z muzeum celem potwierdzenia: 605060063,
– zaloguj się przy pomocy linku na spotkanie na platformie Zoom.

Koszt warsztatu = 6 zł od uczestnika.
Uwaga! Do końca 2020 r. koszt warsztatu = 1zł od uczestnika.


MALUCHY w MUZEUM
warsztaty dla dzieci w wieku 3-6 lat

HARCE Z GEOMETRIĄ
Koła, trójkąty i prostokąty rozrabiają w muzeum. Czy i wy macie ochotę na harce z geometrią? Figur geometrycznych poszukamy wokół siebie: na stole i na ścianie, w lodówce i w szafce. Zajrzymy również do Sali Neoplastycznej i sprawdzimy, czy artyści woleli malować koła czy trójkąty. Zabawimy się również w geometrycznych twórców, robiąc niezwykły kolaż z …. warzywnych stempli.

ABSTRAKCYJNE ZWIERZĘTA
Kolorowe papugi, przezroczyste ośmiornice i czarne nietoperze. Czy odnajdziemy te wszystkie zwierzęta w dziełach sztuki nowoczesnej? Wyruszymy na wycieczkę po wystawie Atlas  Nowoczesności tropem niezwykłych stworzeń. Sami też stworzymy niejedno kolorowe i hałaśliwe zwierzę.

ZABAWY Z PRZESTRZENIĄ
Jak powstają rzeźby i co je wyróżnia od innych form sztuk plastycznych? Podczas warsztatu porównamy różne pomysły na tworzenie rzeźb oraz zaskakujące materiały, z których zostały wykonane. Na wystawie Atlas Nowoczesności spotkamy się z Mirkiem i Aliną, ale także przyjrzymy się dziwnym, abstrakcyjnym stworom. A następnie sami sprawdzimy, czy łatwiej kształtować glinę czy projektować przestrzenne konstrukcje z płaszczyzn papieru.

DZIECIAKI w MUZEUM
warsztaty dla dzieci w wieku 7-12 lat

FAKTURA
Wielu artystów w codziennej pracy wykorzystuje różne elementy otoczenia i przedmioty, które choć nie są materiałami malarskimi, nadają ich dziełom ciekawą fakturę. W czasie warsztatu pójdziemy w ślady Maxa Ernsta i stworzymy dzieła metodą frotażu. Będzie sporo roboty i zagadek detektywistycznych.

KOMIKS
Skąd się biorą historie? Gdzie znaleźć bohatera? Może wystarczy rozejrzeć się wokół siebie lub spojrzeć przez okno, by zaczęła się przygoda? Podczas warsztatu sprawdzimy, jakie historie opowiadają dzieła sztuki na wystawie w muzeum.  Ale sami również stworzymy komiksowe historie. Wystarczy kartka, ołówek i wyobraźnia...

PAKUJ!
Do czego tak naprawdę służą opakowania i od czego zależy ich kształt? Dlaczego prezenty należy ładnie zapakować? Czy opakowanie to sztuka? I jak pakuje się sztukę? Na te wszystkie pytania spróbujemy odpowiedzieć podczas warsztatu. Ale nie zabraknie też praktycznych ćwiczeń z pakowania!

IDĘ TAK DŁUGO, JAK LEJE SIĘ WODA
Otaczają nas rzeczy i zjawiska, które podlegają różnym zasadom i mają swoje ograniczenia. Czasem te zasady nam pomagają, a czasem mamy ochotę je złamać. W czasie warsztatu zastanowimy się, co znaczy działać zgodnie z zasadą. Przyjrzymy się, jak zasady i ograniczenia wykorzystują artyści. Sami zmierzymy  się również z wieloma zasadami – wyzwaniami. Będzie sporo dobrej zabawy (z zasadami oczywiście)!
Muzeum Sztuki ms1
  • od 02-12-2020

Kategoria

Sztuka

Adres

Łódź, ul. Gdańska 43

Kontakt

tel. 42 633 97 90
w środy wstęp wolny