Sztuka w drukarni | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
8 + 2 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
8 + 2 =

Sztuka w drukarni

Maciej Walczak "Wędrowiec"

„Kontrast” to wydarzenie obejmujące odsłonięcie murali i wernisaż wystawy malarstwa i grafiki dwojga artystów z łódzkiej ASP: Aleksandry Ignasiak i Macieja Walczaka. Odbędzie się 22 X o godz. 19 w Starej Drukarni przy Gdańskiej.
Murale, które zostaną odsłonięte, także są autorstwa tych dwojga twórców. Projekt zostanie  urozmaicony stworzeniem „Żywej ściany” – miejsca, gdzie pod okiem artystów z ASP każdy gość będzie mógł spróbować swoich sił w tworzeniu murala.

Do dyspozycji w trakcie wydarzenia będzie również duży namiot rozstawiony na parkingu, w którym przy dźwiękach muzyki (DJ) oraz drobnym poczęstunku i lampce wina będzie można porozmawiać o sztuce i nie tylko. 

Budynek Starej  Drukarni od momentu rozpoczęcia prac renowacyjnych tworzony był z myślą o łączeniu przestrzeni użytkowych ze sztuką, o promowaniu młodych artystów. Stara Drukarnia sukcesywnie powiększa swoją kolekcję dzieł. Na murach w obszarze parkingu jest już wielkoformatowy mural (400 m2) autorstwa rosyjskiego artysty Andreya Bergera, który powstał w 2019 roku, a na klatkach schodowych – wspomniane murale Ignasiak i Walczaka.

Partnerami wydarzenia są Poleski Ośrodek Sztuki, Miejska Galeria Sztuki w Łodzi, Caparol oraz Joka Group.
  • od 22-10-2021 godz 19:00

Kategoria

Sztuka