"Atrament. Wczoraj. Żyrafa" - premiera | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
3 + 7 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
3 + 7 =

"Atrament. Wczoraj. Żyrafa" - premiera

Najnowsza, czwarta komedia Juliusza Machulskiego napisana specjalnie dla Teatru Powszechnego w Łodzi - Polskiego Centrum Komedii, wchodzi do repertuaru teatru 12 III. 
"Atrament. Wczoraj. Żyrafa" to opowieść o wielopokoleniowej rodzinie z niechlubną historią łódzkiego esbeka w tle. Autor z czułością i dużą dozą humoru portretuje swoich bohaterów. Na przykładzie ich rodzinnych relacji stawia fundamentalne pytania bliskie każdemu z nas. Jakie są współczesne więzi rodzinne? Czy coś takiego jeszcze w ogóle istnieje? I co to znaczy w dzisiejszym świecie? Czy doceniamy ich wartość? I czy potrafimy jeszcze dbać o swoich bliskich? A może tylko kupujemy namiastkę miłości, by uciszyć sumienie?

Sztuka Juliusza Machulskiego opowiada o sprawach bardzo ważnych - o relacjach rodzinnych, obecności starszej osoby w rodzinie, o chorobie Alzheimera. Portretuje kilkupokoleniową rodzinę, w której przeglądamy się jak w soczewce. Poza tym ta wielopokoleniowość i różnorodność doświadczeń bohaterów pozwala nam dodatkowo dotknąć różnych wizji Polski – od czasów PRL-u aż po współczesność – mówi reżyser Paweł Szkotak. Cieszę się, że po raz kolejny mogę reżyserować polską sztukę komediową, bo to rzadkość we współczesnej polskiej dramaturgii. Fakt, że w Łodzi odbywa się konkurs „Komediopisanie” jest czymś wyjątkowym dla polskiego teatru, bo poczucie humoru i dystans są nam wszystkim niezwykle potrzebne – podkreśla Szkotak.

Juliusz Machulski
„Atrament. Wczoraj. Żyrafa”

Reżyseria: Paweł Szkotak
Scenografia i kostiumy: Barbara Guzik
Projekcje wideo, reżyseria światło: Michał Jankowski
Muzyka: Łukasz Matuszyk
Obsada: Paulina Nadel, Wanda Neumann/Zofia Plewińska, Magda Zając, Beata Ziejka, Filip Jacak, Jan Wojciech Poradowski, Artur Zawadzki

Spektakl będzie można zobaczyć m.in.: 12, 13, 15, 16 i 17 III o godz. 19:15. 
Teatr Powszechny
  • od 12-03-2022 godz 19:15
  • 13-03-2022 godz 19:15
  • 15-03-2022 godz 19:15
  • 16-03-2022 godz 19:15
  • 17-03-2022 godz 19:15

Kategoria

Teatr

Adres

ul. Legionów 21

Kontakt

tel. 42-633-25-39