Bajka Zjajka dla maluchów | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
1 + 2 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
1 + 2 =

Bajka Zjajka dla maluchów

„Bajka Zjajka” to spektakl, na który Teatr Pinokio zaprasza najmłodszych widzów (kategoria wiekowa: 2+) w towarzystwie dorosłych opiekunów, którzy chcieliby zapewnić swoim dzieciom pierwsze doświadczenie teatralne. Sztuka jest zaskakująca jak jajko z niespodzianką.
Spektakl Macieja Dużyńskiego to kameralna historia, oparta o motyw jajka znalezionego przez dwoje przyjaciół imieniem Puc i Ciut. Wyobraźcie sobie, że w tym jajku mieszka gąsienica. Jakie nadalibyście jej imię? W spektaklu będzie się nazywać Zjajka. Ta żywa mała istota ma swoje potrzeby: wymaga troski, zabawy, czułości, okazywania emocji. Czy bohaterom uda się wejść w rolę dorosłych i odpowiednio zaopiekować się tym przybranym dzieckiem? Co stanie się z małą gąsienicą, kiedy nagle zostanie otoczona miłością?

„Bajka Zjajka” to czwarty spektakl dla „najnajów” w Teatrze Pinokio. Sztuka obfituje w melodyjne piosenki i zabawę słowami, dzięki czemu warstwa tekstowa będzie odpowiednia dla najmłodszych widzów. Scena będzie wypełniona kolorowymi, pluszowymi, miękkimi rekwizytami, które z pewnością spodobają się dziecku. Scenografia stworzona na potrzeby tego spektaklu stanowić będzie dla bohaterów swoisty plac zabaw. Czy za sprawą naszych aktorek przeniesiecie się do krainy dzieciństwa i raz jeszcze odkryjecie w sobie bezbronne dziecko? 

Tekst i reżyseria: Maciej Dużyński
Scenografia: Adrian Lewandowski
Muzyka: Marek Żurawski
Obsada: Małgorzata Krawczenko, Anna Sztuder–Mieszek
Premiera: 19 marca o godzinie 18.15
Duża Scena Teatru Pinokio w Łodzi

Bilety: ekobilet.pl/teatr-pinokio/bajka-zjajka-37282
Strona internetowa: www.teatrpinokio.pl/spektakle/bajka-zjajka/
Teatr Pinokio w Łodzi
  • od 19-03-2021 godz 18:15

Kategoria

Teatr

Adres

Wigencja, ul. Sienkiewicza 75/77, 90-057 Łódź