Dwie prapremiery Pinokia w nowym miejscu | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
2 + 5 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
2 + 5 =

Dwie prapremiery Pinokia w nowym miejscu

fot. Fb teatru

Teatr Pinokio w nowej siedzibie w budynku Wigencji przy Sienkiewicza zaplanował na 30 IX aż dwie prapremiery!
Spektakl „Zamieniam się w słuch” zrealizowano według metody „Skuteczne zdziwienie”, opracowanej w Łodzi przez prof. Monikę Wiśniewską-Kin. Polega ona na wyzwalaniu obrazu głoski i litery poprzez słowo, obraz i ruch. „Słowem poruszane, obrazem wyzwalane, ruchem wzmacniane refleksje nad własnym myśleniem stopniowo pozwalają dzieciom uzmysłowić sobie, że nie kierują się odgórnie narzuconymi schematami, lecz działają na podstawie swoich wyobrażeń (…), dzięki czemu usprawniają własne myślenie i działanie” (Wiśniewska-Kin, „Skuteczne zdziwienie. Wyzwalająca myślenie nauka czytania”).

Reżyseria – Honorata Mierzejewska-Mikosza, scenografia – Ewa Woźniak, muzyka – Iga Eckert, projekcje – Aleksander Janas. Dla widzów w wieku 4+. Premiera o godz. 12

„Ciepłe pszczoły, zimne jelenie albo jak pozbyć się dzieci” powstały z kolei na podstawie poświęconych przyrodzie książek Petera Wohllebena. To wielowątkowa opowieść o synergii, wspólnocie i odpowiedzialności za tę wspólnotę. Wycieczka przez las z aktorami-przewodnikami będzie czasem, w którym można będzie wsłuchać się w odgłosy natury. A wyprawa do tej krainy może dostarczyć tyle emocji, co lot na Księżyc.

Adaptacja – Łukasz Zaleski, reżyseria – Gabriel Gietzky, scenografia – Grupa MIXER, muzyka – Marcin Nenko, choreografia – Szymon Michlewicz-Sowa, reżyseria świateł – Karolina Gębska. Dla widzów w wieku 7+. Premiera o godz. 16.

Jak wygląda nowa siedziba i co kryje w swoich zakamarkach? O tym przekonają się ci, którzy zapiszą się na zakulisowe oprowadzanie zaplanowane na piątek, 29 IX, w dwóch turach o g. 16.30 i 17.15. Z kolei o g. 18, odbędzie się koncert zespołu Chłopcy kontra Basia, który nie tylko zaprezentuje autorski materiał, ale też w charakterystycznym dla siebie stylu łączącym folk z jazzem na nowo zinterpretuje utwory ze spektakli Pinokia. Bilety w cenie 20 zł są jeszcze dostępne w kasie teatru i online.

Obu spektaklom, zarówno w sobotę, jak i w niedzielę, gdy odbędą się pokazy premierowe, towarzyszyć będą działania edukacyjne: warsztaty kontekstowe oraz autorska gra przestrzenna, przybliżająca kluczowe pojęcia leśnej ekologii, rozgrywająca się w przestrzeniach nowej siedziby teatru. Liczba miejsc jest ograniczona, więc organizatorzy proszą o zgłoszenie chęci udziału pod numerem telefonu 42 636 66 90. Pod tym samym numerem przyjmowane są zapisy na sobotnie oprowadzanie. 

Repertuar pierwszego sezonu w nowej siedzibie wypełnią również tytuły, które zdążyły już podbić serca dziecięcej publiczności i opiekunów. Widzowie znów będą mogli prześledzić poruszającą, choć nieoczywistą historię o odwadze bycia sobą dzięki spektaklowi „Mój cień jest różowy”, poznać losy Pana Ryjówki i jego żony w spektaklu „Pani za Malutka” czy odkryć świat bez słów z projektem „Wojnokraka” zrealizowanym równocześnie w dwóch językach polskich – fonicznym i migowym. Powrócą również, „Dzieci z Bullerbyn”, „Wielki Buzz Grow”, „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek”. Będą też kolejne premiery. Już 2 grudnia w repertuarze zagości „Księga dżungli”, a do końca sezonu teatr przy Sienkiewicza zrealizuje jeszcze dwa nowe tytuły. Szczegółowe informacje na temat repertuaru Teatru Pinokio w Łodzi i wydarzeń weekendu otwarcia znaleźć można na stronie www.teatrpinokio.pl.
Teatr Pinokio w Łodzi
  • 29-09-2023 godz 18:00
  • od 30-09-2023 godz 12:00
  • 30-09-2023 godz 16:00

Kategoria

Teatr

Adres

Wigencja, ul. Sienkiewicza 75/77, 90-057 Łódź

Podobne artykuły