„Pomoc domowa radzi” – premiera drugiego sezonu | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
5 + 4 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
5 + 4 =

„Pomoc domowa radzi” – premiera drugiego sezonu

Teatr Powszechny w Łodzi rusza z drugim sezonem internetowego serialu teatralnego „Pomoc domowa radzi”. W czwartek 4 II o 18 na YouTubie wyemituje pierwszy odcinek, który będzie dostępny bezpłatnie dla widzów w Polsce i na świecie.
"Pomoc domowa radzi” to pierwszy internetowy serial teatralny, który był odpowiedzią na czas pandemii i zamknięcia scen teatralnych w całej Polsce. Aktorzy Teatru Powszechnego w Łodzi za pośrednictwem internetowych komunikatorów spotykali się, realizując zupełnie nieznaną dotąd teatralno-internetową formę. Pomoc domowa Nadia wspólnie z bohaterami serialu doradzała, szukała rozwiązań w sytuacjach bez wyjścia, komentowała pandemiczną sytuację, walczyła o seniorów, świętowała Dzień Teatru Publicznego… Serial był emitowany na YouTubie oraz na antenie Telewizji TOYA (Głównego Patrona Medialnego) od marca do października 2020. W sumie każdy spośród ponad 30 odcinków z Nadią w roli głównej obejrzało kilkadziesiąt tysięcy osób.

– Pierwszy sezon był dla nas dużym wyzwaniem – artystycznym i technologicznym. Okazało się jednak, że zainteresowanie widzów przeszło nasze najśmielsze oczekiwania, więc w lutym ruszamy z drugim sezonem – mówi dyrektor Teatru Powszechnego w Łodzi Ewa Pilawska, pomysłodawczyni serialu. – Siłą pierwszego sezonu było, że serial zmieniał się z tygodnia na tydzień, był odpowiedzią na to, co dzieje się w otaczającej rzeczywistości. Z perspektywy czasu można nawet powiedzieć, że stał się takim dziennikiem z czasów pandemii. Bardzo ważne było dla nas, aby przypominać widzom, że jesteśmy razem. Zależało nam też, aby pokazać, że w tym trudnym dla wszystkich czasie powinniśmy być dla siebie lepsi, że potrzebujemy więcej empatii. Podejmowaliśmy ważne, trudne tematy, ale dzięki komediowej formie serial był też pewnego rodzaju terapią przez śmiech.

Premiera pierwszego odcinka już 4 II. Premiery kolejnych będzie można oglądać co tydzień w czwartek o godzinie 18. Po premierze wszystkie odcinki będą również dostępne do obejrzenia na YouTubie Teatru Powszechnego w Łodzi.

„Pomoc domowa radzi”
Opieka artystyczna: Ewa Pilawska
Dźwięk, muzyka: Bartek Adamiak
Operator kamery, montaż: Rafał Czekajewski

W pierwszym odcinku drugiego sezonu wystąpią: Małgorzata Goździk, Marta Jarczewska, Paulina Nadel, Jakub Kryształ, Jakub Kotyński, Arkadiusz Wójcik

Pierwszy sezon serialu „Pomoc domowa radzi” dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu "Kultura w sieci".
Teatr Powszechny
  • od 04-02-2021 godz 18:00

Kategoria

Teatr

Adres

ul. Legionów 21

Kontakt

tel. 42-633-25-39