Premiera „Księgi Dżungli” | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
2 + 2 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
2 + 2 =

Premiera „Księgi Dżungli”

Próba do spektaklu, fot. materiały prasowe

Duża Scena Teatru Pinokio w Łodzi już wkrótce porośnie lianami i wypełni się dzikimi – choć niekoniecznie wrogimi – zwierzętami. 2 XII odbędzie się premiera „Księgi Dżungli” w reżyserii Anny Rozmianiec – jak zapewniają twórcy – zupełnie nowej, uwspółcześnionej, adaptacji klasycznych opowiadań Rudyarda Kiplinga.
Grudzień w Teatrze Pinokio w Łodzi wypełni nie mróz, a gorący klimat wiecznie zielonego indyjskiego lasu. Spośród wszystkich dzikich zwierząt, które będzie można spotkać w tym lesie, najdziwaczniejszym wydaje się Mowgli – chodzący na dwóch łapach, pozbawiony sierści wychowanek wilków, który przez swoją inność, z wiekiem staje się coraz mniej mile widziany w dżungli. Chłopiec, przy wsparciu pantery Bagheery i niedźwiedzia Baloo, musi pogodzić człowieczeństwo ze swoją drugą, zwierzęcą naturą i odnaleźć prawdziwy dom. Mowgli jest jednak rozdarty – czy jego miejsce na ziemi to ludzka wioska czy należąca do zwierząt dżungla?

– Jest to opowieść o dzieciach i dla dzieci, jednak padają w niej trudne pytania o zasady przynależności do stada, odmienność jednostki i cenę przetrwania kosztem własnej tożsamości – podkreśla reżyserka spektaklu Anna Rozmianiec, i zapowiada, że widzowie dołączą do Mowgliego oraz jego przyjaciół, wspólnie zastanawiając się nad tym, czy chłopiec jest ludzkim szczenięciem czy wilczym dzieckiem, znaczeniem tej klasyfikacji i odzwierciedleniem zwierzęcej hierarchii w społeczeństwie ludzkim.

Za adaptację oryginalnego tekstu odpowiada Anna Rozmianiec. Projekt lalki Mowgliego, aktorskie maski i scenografię do barwnego przedstawienia stworzyła Olga Ryl-Krystianowska. Z kolei warstwa muzyczna „Księgi Dżungli” to wynik współpracy Agi Jun i Roberta Łuczaka.

Premiera spektaklu odbędzie się 2 XII o godz. 17 na Dużej Scenie Teatru Pinokio w Łodzi przy ulicy Sienkiewicza 75/77. Kolejne prezentacje odbędą się 3, 5, 6 i 7 XII.

Przedstawienie przeznaczone jest dla widzów od ósmego roku życia, a bilety można już kupować za pośrednictwem strony Teatru Pinokio w Łodzi www.teatrpinokio.pl i w jego kasie.

„Księga Dżungli” to spektakl zrealizowany w ramach zadania „Teatr Otwartej Formy: DALECY-BLISCY. Wydarzenia otwarcia nowej siedziby Teatru Pinokio w Łodzi”, w ramach którego powstały również spektakle „Ciepłe pszczoły, zimne jelenie, czyli jak pozbyć się dzieci” oraz „Zamieniam się w słuch”. Dofinansowano z budżetu państwa – ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz ze środków Miasta Łodzi.
Teatr Pinokio w Łodzi
  • od 02-12-2023 godz 17:00
  • 03-12-2023
  • 05-12-2023
  • 06-12-2023
  • 07-12-2023

Kategoria

Teatr

Adres

Wigencja, ul. Sienkiewicza 75/77, 90-057 Łódź