Premiera sceniczna "Kwiatu paproci" | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
1 + 7 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
1 + 7 =

Premiera sceniczna "Kwiatu paproci"

fot. HaWa

„Kwiat paproci” to nowy spektakl familijny Teatru Pinokio w Łodzi w reżyserii Justyny Zar. Premiera online odbyła się 29 I, premierę sceniczną przewidziano na 14 II.
Staropolska legenda głosi, że raz w roku, w Noc Świętojańską zakwita magiczna roślina, mogąca spełniać najskrytsze życzenia. W ciemnym, tajemniczym lesie roślinę znajduje Jaś – chłopiec z ubogiej rodziny, ale o czystym i szczerym sercu. Chłopiec dostaje to, czego pragnął – bogactwa. Nie zdaje sobie sprawy, że bierze udział w zakładzie między dwoma słowiańskimi bogami Czarnogłowem i Białobogiem. To od nich zależą jego losy. Czy uda mu się uwolnić od czaru, jaki rzuciła na niego magiczna paproć i powrócić do domu?
Spektakl Justyny Zar to uniwersalna opowieść o potrzebie akceptacji, miłości do siebie samego i bliskich. „Kwiat paproci” daje młodego widzowi (kat. wiekowa 9+) możliwość zdobycia wiedzy na temat legend staropolskich, poznania muzyki ludowej, skomponowanej przez Łukasza Damrycha i zanurzenia się w świat słowiańskich mitów, stworzony przez scenografkę Aleksandrę Redę.

Spektakl dostępny też odpłatnie na platformie PPV (online.teatrpinokio.pl) do 28 lutego.

Więcej informacji: www.teatrpinokio.pl, www.facebook.com/teatrpinokiowlodzi/
Teatr Pinokio w Łodzi
  • od 14-02-2021 godz 17:00

Kategoria

Teatr

Adres

Wigencja, ul. Sienkiewicza 75/77, 90-057 Łódź