Sztuka inspirowana Krawczykiem | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
7 + 8 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
7 + 8 =

Sztuka inspirowana Krawczykiem

Teatr Powszechny, fot. z archiwum teatru

Teatr Powszechny w Łodzi zaplanował na 22 V 2021 prapremierę spektaklu „Krystof”. Autorem sztuki i jej reżyserem jest Michał Siegoczyński. „Krystof” komiksowym kolażem cytatów z popkultury, inspiracji z życia i twórczości Krzysztofa Krawczyka.
– Inspirujemy się postacią Krzysztofa Krawczyka, aby dotknąć paradoksu bycia gwiazdą. Gwiazdy show-biznesu funkcjonują jako zmitologizowane figury oderwane od rzeczywistości. Sukces i popularność pozbawiają ich ludzkich cech, choć na co dzień to zwykli ludzie z krwi i kości – z takimi samymi problemami jak każdy. Najbardziej interesuje mnie właśnie to pęknięcie pomiędzy scenicznym wizerunkiem a tak zwanym normalnym życiem – zapowiada reżyser i autor sztuki Michał Siegoczyński. – Biografia Krzysztofa Krawczyka to historia wzlotów i upadków, wielkiej popularności w Polsce, a jednocześnie pewnego niedosytu związanego z tournée po Stanach Zjednoczonych. Krzysztof Krawczyk był fenomenem, twórcą, którego nie da się zaszufladkować. W Polsce znany jest nie tylko jako autor największych hitów, ale jednocześnie jako artysta, którym zafascynowani byli Andrzej Smolik czy Goran Bregović. Prywatna historia Krawczyka to z kolei sekwencja różnych rozczarowań i dramatów, które nie pasują do wizerunku ikony polskiej popkultury. To też zupełny odwrót od religii, który w późniejszym czasie przerodził się w głęboką wiarę w Boga, odgrywającą w jego życiu tak ważną rolę – dodaje reżyser.

„Krystof”
Scenariusz i reżyseria: Michał Siegoczyński
Scenografia i kostiumy: Katarzyna Sankowska
Muzyka: Piotr Mania
Obsada: Karolina Krawczyńska, Diana Krupa, Karolina Łukaszewicz, Paulina Nadel, Ewa Sonnenburg, Filip Jacak, Jakiub Kotyński, Artur Majewski, Mariusz Ostrowski
Operator kamery: Giovanni Cimarotsti/Stefan Żółtowski
Prezentacja multimedialna: Natalia Mendkowska
Teatr Powszechny
  • od 22-05-2021

Kategoria

Teatr

Adres

ul. Legionów 21

Kontakt

tel. 42-633-25-39