Wiadomości | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Granty, dotacje, międzynarodowe projekty – obecnie to największa (czasami jedyna) szansa na zrealizowanie artystycznych przedsięwzięć. Często jednak stają się źródłem poważnych kłopotów.
Podczas inauguracji łódzkiego sezonu kulturalnego 2013/2014 ludzie kultury odebrali liczne odznaczenia.
Ponieważ nikt nie ma raczej czasu studiować siedmiuset propozycji zgłoszonych do Budżetu Obywatelskiego, podpowiadamy naszym czytelnikom, co wybrać w części ogólnomiejskiej. na szczegółowe analizy propozycji dla poszczególnych dzielnic czasu nie mamy nawet my.
Stałem bezradny na jednym z rozkopanych śródmiejskich skrzyżowań. Padał deszcz, błoto kleiło się do butów, cofająca koparka pikała wibrującym dźwiękiem. Zaczynał się Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu.
Spotkanie ludzi kultury, samorządowców, animatorów, nauczycieli, przedstawicieli instytucji i stowarzyszeń kulturalnych, organizatorów życia kulturalnego, dziennikarzy trwało od 12 do 14 września 2013 r. Nasz wysłannik śledził uważnie pierwsze dwa dni obrad.
Na dwa wrześniowe dni centrum Łodzi i regionu przeniosło się w pobliże Atlas Areny, gdzie 7 i 8 września odbył się Mixer Regionalny Łódzkie 2013. Łódzki Dom Kultury miał tam swoją specjalnie wydzieloną strefę.
Opracowanie pierwszego łódzkiego budżet obywatelskiego wchodzi w decydującą fazę. Od 21 do 29 września łodzianie zdecydują w głosowaniu, na jakie projekty zostanie 0,5 procenta przyszłorocznego budżetu miasta. Więcej informacji można będzie uzyskać na spotkaniach poświęconych głosowaniu.
Współpracownik naszego portalu został laureatem 15. edycji Nagrody Złotego Pióra im. Jerzego Katarasińskiego. Doceniono jego erudycję i warsztat literacki.
Kocham Łódź. Lubię piątkowy dodatek do Dziennika Łódzkiego. Szanuję publikujących tam publicystów. Ale nie chcę (nie mogę) zgodzić się na ton i wymowę niektórych tekstów. Nie dbam o konsekwencje - protestuję.
W niedzielę 1 września 2013 r. zmarł po długiej chorobie Jerzy Wolski, artysta i konserwator dzieł sztuki. Msza żałobna odbyła się 5 września.