Wiadomości | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Reżyser Zbigniew Brzoza powraca do Łodzi jako dyrektor festiwalu Łódź Czterech Kultur i bardzo bym się z tego cieszył, gdyby nie fakt, że..
Nie mogę już  z tymi gejami. A jeszcze bardziej nie mogę z obrońcami gejów, dla których każdy, łącznie z postaciami historycznymi, jest albo gejem, albo homofobem. Gdyby ci obrońcy tylko bronili biednej mniejszości, to pół biedy. Ale oni atakują..
Jak wspierać i promować twórczość z regionu? Sposobów jest wiele. Łódzki Dom Kultury zaprasza np. artystów amatorów na swoją Regionalną Otwartą Scenę Artystyczną – ROSA.
Po wielu latach starań ruszyła wreszcie rewitalizacja unikatowego robotniczego osiedla. Za jakiś czas będziemy mieli na obrzeżach centrum kolejny ładny kawałek miasta.
Rektor Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi Jolanta Rudzka Habisiak mówi m.in. o konieczności reformy uczelni i jej przyszłości.
Pełnią rolę wyrazicieli głosu społecznego. Może dzięki temu nie trzeba będzie wychodzić na ulice, żeby podnieść jakiś problem, a wystarczy cywilizowany dialog i dyskusja.