Wiadomości | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Nowym dyrektorem Miejskiej Pracowni Urbanistycznej w Łodzi został dr inż. arch. Robert Warsza.
Nowa marka województwa łódzkiego łączy promocję regionu z jego atrakcjami. Logo nawiązuje do włókienniczych tradycji nie tylko Łodzi, ale i całego regionu.
Drugi tydzień festiwalu Łódź Czterech Kultur był lepszy niż pierwsza część imprezy. Do festiwalu przekonali się też chyba łodzianie.
Od niedawna Łódź ma nowego miejskiego konserwatora zabytków. Kamila Kwiecińska-Trzewikowska zastąpiła Bartosza Walczaka.
Na półmetku festiwalu Łódź Czterech Kultur piszę ten felieton z mieszanymi uczuciami. Z jednej strony na festiwalu i wokół niego dzieje się dużo dobrego, z drugiej – martwi monopolizacja święta naszego miasta przez jedno środowisko i odejście od idei obrazu wielokulturowej (wielonarodowej) Łodzi.
Od środy 15 maja 2013 r. Łódź ma kolejnych Honorowych Obywateli Miasta. To tenor Dariusz Stachura i skrzypek jazzowy Michał Urbaniak oraz profesorowie – Jan Krysiński i Stanisław Liszewski. 
Do niedawna łódzkie szkoły i uczelnie kształcące muzyków borykały się z problemem braku sal koncertowych, w których młodzież mogłaby się prezentować. To się zmienia.
Jaki powinien być model publicznych instytucji kultury? Co zrobić, by muzea, galerie i domy kultury zapełniły się ludźmi? Wystarczy dołożyć pieniędzy, czy trzeba myśleć „marketingowo”?
Reżyser Zbigniew Brzoza powraca do Łodzi jako dyrektor festiwalu Łódź Czterech Kultur i bardzo bym się z tego cieszył, gdyby nie fakt, że..
Nie mogę już  z tymi gejami. A jeszcze bardziej nie mogę z obrońcami gejów, dla których każdy, łącznie z postaciami historycznymi, jest albo gejem, albo homofobem. Gdyby ci obrońcy tylko bronili biednej mniejszości, to pół biedy. Ale oni atakują..