Centrum Kultury UŁ | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
6 + 9 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
6 + 9 =

Centrum Kultury UŁ

fot. Maciej Andrzejewski, Centrum Promocji UŁ

Działalność rozpoczęła nowa jednostka Uniwersytetu Łódzkiego - Centrum Kultury UŁ, które mieści się w zespole willowym Oskara Zieglera przy ul. Skłodowskiej-Curie 11. Będzie tu miejsce na naukę, edukację i, oczywiście, kulturę.
- Za cel postawiliśmy sobie między innymi współpracę z działającymi w Łodzi organizacjami pozarządowymi. W wyniku takiej współpracy zostaliśmy zaproszeni do udziału w projekcie fundacji Szycie Życia „Studenci na Start”, którego celem jest promocja Łodzi akademickiej i zachęta do zwiedzania miasta poprzez szlak miejsc kultury i zabytków - mówi Beata Lisowska, kierownik CK.

Projekt jest realizowany w ramach konkursu „Łódź Naukowa, Łódź Akademicka 2020” i finansowany z budżetu Miasta Łodzi. Zakłada stworzenie wirtualnych spacerów po kulturalnej i historycznej "mapie" Łodzi oraz edukacyjnej gry miejskiej, w której będzie można rozwiązywać zagadki zarówno przez internet, jak i podczas rzeczywistego spaceru po wyznaczonym szlaku.

- Dysponujemy kameralną, ale bardzo interesującą, zabytkową przestrzenią, która może być też inspirującą dla innych jednostek Uniwersytetu, dla popularnonaukowej działalności promującej badania, kulturę, sztukę. Chcemy zaprosić do nas małe konferencje czy cykliczne spotkania edukacyjne, zaś współpraca z Łódzkim Towarzystwem Naukowym umożliwi organizację wydarzeń międzyuczelnianych, na przykład kameralne koncerty we współpracy z Akademią Muzyczną. Zapraszamy do współpracy - dodaje Beata Lisowska.

Główny budynek zespołu – willa - jest siedzibą Łódzkiego Towarzystwa Naukowego, Centrum Kultury zajmuje wydremontowane dawne pomieszczenia gospodarcze: wozownię i stróżówkę.

Działalność artystyczną zainauguruje 2 X otwarcie wystawy w ramach Fotofestiwalu i obchodów 75-lecia Łodzi akademickiej. W budynku stróżówki będzie można obejrzeć prace fotograficzne studentów kierunku Organizacja produkcji filmowej i telewizyjnej Wydziału Organizacji Sztuki Filmowej PWSFTViT w Łodzi. Wystawa wpisuje się w wiodący temat tegorocznej edycji festiwalu, sięga po „kolekcję" prac studenckich z archiwum Wydziału oraz ukazuje je jako temat interpretowany przez studentów w ramach ćwiczeń.

W pierwszym tygodniu października rozpocznie się także cykl „Senior w Centrum", czyli zajęcia plastyczne dla osób dojrzałych. Poprowadzi je Anna Frąckowicz, wykładowczyni i artystka, absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi, tworząca tzw. rzeźby miękkie.

Centrum Kultury UŁ powstało dzięki wsparciu z funduszu Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020 (Poddziałanie VI.1.2 Dziedzictwo kulturowe i infrastruktura kultury).

materiały Centrum Kultury UŁ


Centrum Kultury Uniwersytetu Łódzkiego
  • od 02-10-2020

Kategoria

Wiadomości

Adres

Łódź, ul. Skłodowskiej-Curie 11 budynki stróżówki i wozowni