Kulturalna fotomozaika | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
1 + 6 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
1 + 6 =

Kulturalna fotomozaika

Pomnik jednorożca, fot. Paweł Hartman

Łódź to miasto pełne kulturalnego fermentu, tego na żywo i tego w Internecie. O bogactwie i różnorodności tych wydarzeń opowie projekt „Łódzka fotomozaika kultury”, stworzony przez LOWEEVENTS. Organizatorzy zapraszają do udziału w internetowej zabawie wszystkich łodzian. Start 1 sierpnia.
– Chcemy zachęcić łodzian, by nieustannie odkrywali swoje miasto na nowo – mówi Łukasz Lawrenz pomysłodawca projektu z LOWEEVENTS, na co dzień zajmujący się organizacją wydarzeń kulturalnych. – Zaistniałe okoliczności ograniczyły funkcjonowanie kultury, która w dużej mierze przeniosła się do przestrzeni Internetu. Stąd pomysł, by właśnie tam pokazać, jak kolorowa i pełna wydarzeń jest Łódź – wyjaśnia Lawrenz.

W wydarzeniu udział może wziąć każdy, kto na adres platformy internetowej podany 1 sierpnia prześle fotografie łódzkich wydarzeń i wyjątkowych miejsc związanych z kulturą. Zdjęcia można przesyłać od godz. 8.00 do 20.00. Wszystkie pliki zostaną użyte do stworzenia mozaiki – wyjątkowej elektronicznej pocztówki Łodzi. W ciągu całego dnia będzie można też na bieżąco obserwować, jak fotomozaika wypełnia się kolejnymi nadsyłanymi zdjęciami.

Spośród uczestników zabawy organizatorzy wybiorą 100 osób, które otrzymają pamiątkową pocztówkę z fotomozaiką. Dodatkowo 50 osób dostanie ją w formie plakatu.

Projekt jest realizowany we współpracy z Łódzkim Centrum Wydarzeń. Jak podkreślają przedstawiciele ŁCW program Kultugranty jest odpowiedzią na wyjątkową kreatywność łodzian i umiejętność adaptacji do zmieniającej się rzeczywistości spowodowanej pandemią koronawirusa.

Wszystkie informacje, w tym adres platformy, na którą należy przesłać zdjęcia, można znaleźć na stronie wydarzenia opublikowanego w portalu Facebook, wpisując: Łódzka Fotomozaika Kultury 2020.

Projekt powstał dzięki dofinansowaniu w ramach programu organizowanego przez Łódzkie Centrum Wydarzeń Kultugranty 2.0.
  • od 01-08-2020

Kategoria

Wiadomości