Medal dla naszego autora | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
4 + 3 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
4 + 3 =

Medal dla naszego autora

- "Stanowczo wyczerpałem już limit nagród i wyróżnień. Co najmniej w tej dekadzie (trzecia nagroda w ciągu kilku tygodni). Teraz czas na innych" - skomentował przyznanie mu Medalu Polonia Minor Łukasz Maciejewski, krytyk filmowy i teatralny, dyrektor i juror kilku polskich festiwali filmowych, od lutego publikujący na naszych łamach felietony w rubryce "Wodzireje i amatorzy". 
We wrześniu Łukasz Maciejewski otrzymał tegoroczną nagrodę Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej w kategorii Najlepsza książka roku (za "Aktorki. Odkrycia"), a kilka tygodni temu Złotego Art-Kciuka dla Osobowości 2018 roku i Człowieka instytucji. Teraz marszałek Małopolski Wręczył mu Medal „Polonia Minor”, przyznany "za wieloletnią pracę na rzecz wzbogacania życia kulturalnego Małopolski i jej mieszkańców". To jedno z najważniejszych wyróżnień przyznawanych przez marszałka województwa małopolskiego.

Dziękuję Panu Marszałkowi, Urzędowi Marszałkowskiemu Województwa Małopolskiego, a przede wszystkim wspaniałej ekipie Centrum Sztuki Mościce gdzie mam możliwość realizować się twórczo od kilkunastu już lat mojej pracy etatowej. Zdaję sobie sprawę że to głównie za działalność dla tej instytucji oraz dla Tarnowa, zostałem wyróżniony i doceniony tak szczególnym wyróżnieniem przyznanym mi w tak szczególnym okresie - powiedział Łukasz Maciejewski.

Autorem odlewu wykonanego z brązu jest krakowski artysta rzeźbiarz prof. Wincenty Kućma - jeden z najwybitniejszych współcześnie żyjących polskich rzeźbiarzy. Medale przyznawane są w Małopolsce od 2011 roku osobom prywatnym, stowarzyszeniom oraz innym podmiotom za wybitne osiągnięcia w dziedzinie rozpowszechniania i popularyzacji idei samorządności oraz za działalność na rzecz Małopolski.

W numerze październikowym "Kalejdoskopu" można przeczytać felieton Łukasz Maciejewskiego pt. "Współodczuwanie", w numerze wrześniowym pisał zaś o Stanisławie Radwanie.

Kategoria

Wiadomości