Monopolis wspiera kulinarnie medyków | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
8 + 2 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
8 + 2 =

Monopolis wspiera kulinarnie medyków

Fot. mat. prasowe

Monopolis drugi raz w tym roku wspiera swoich gastronomicznych najemców i wybrane placówki medyczne na terenie Łodzi. Posiłki zamówione w restauracjach działających na terenie kompleksu biurowo-kulturalnego trafią do pracowników medycznych. Akcja zaczęła się we wtorek i potrwa do 11 grudnia.
Do wybranych placówek medycznych w Łodzi (do szpitali: im. dr. Karola Jonschera i im. dr Wł. Biegańskiego w Łodzi) trafi łącznie ponad 2400 posiłków z restauracji: Arteria, MonoCafe, Piekarnia Łódź, Sendai sushi & ramen oraz Trattoria Italiana.. Partnerami tej inicjatywy zostały firmy Clariant, Browin oraz Taxi 400400. Ta ostatnia zajmie się dostarczaniem ponad 200 posiłków dziennie do dwóch szpitali. Za logistykę odpowiada firma LIM8, która jest operatorem Sceny Monopolis.

- Pandemia dotyczy nas wszystkich, a branża gastronomiczna postawiona została w bardzo trudnej sytuacji. Bez wsparcia wiele osób może stracić prace, a firmy mogą nie przetrwać. Z drugiej strony  personel medyczny mierzy się z nią na co dzień, niejednokrotnie narażając własne zdrowie - tłumaczy Krzysztof Witkowski, prezes zarządu Virako, inwestora odpowiadającego za powstanie Monopolis. - Chcemy wesprzeć naszych najemców, ale i pokazać pracownikom szpitali, że doceniamy, to co robią. Kupując posiłki od naszych gastronomicznych najemców, gwarantujemy im stałą liczbę zamówień
i pomagamy przetrwać w tym trudnym dla nas wszystkich czasie. Warto podkreślić, że cała społeczność Monopolis zaangażowała się w akcję lub zapewniła o swoim udziale w ten, czy inny sposób. Nikt nie pozostał obojętny.

Poprzednia, wiosenna akcja trwałay niemal 5 tygodni, a ponad 5000 posiłków trafiło do czterech łódzkich placówek: Miejskiego Centrum Medycznego im. dr Karola Jonschera, Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala im. dr. W. Biegańskiego, Wojewódzkiego Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej Centrum Leczenia Chorób Płuc i Rehabilitacji w Łodzi oraz do Specjalistycznego Szpitala Gruźlicy, Chorób Płuc i Rehabilitacji w Tuszynie. Tak jak poprzednim razem, posiłki przygotowywane i dostarczane są z zachowaniem szczególnej ostrożności i według ściśle ustalonych procedur.

- Przy tego typu inicjatywach, nie ma miejsca na przypadkowe posunięcia, dlatego dołożyliśmy wszelkich starań, aby rzetelnie przygotować się do naszej akcji - podkreśla Witkowski.

mat. pras

Kategoria

Wiadomości