Muzeum Sztuki - nowy dyrektor | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
3 + 7 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
3 + 7 =

Muzeum Sztuki - nowy dyrektor

Andrzej Biernacki, fot www.gov.pl

Jak poinformowało Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Andrzej Biernacki - artysta i krytyk z Łowicza - został powołany na stanowisko pełniącego obowiązki dyrektora Muzeum Sztuki w Łodzi. Zastąpił Jarosława Suchana, który był dyrektorem muzeum od 2006 roku.
Muzeum Sztuki w Łodzi jest instytucją współprowadzoną przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Marszałka Województwa Łódzkiego. Kontrakt z Jarosławem Suchanem wygasł 30 listopada 2021 roku i nie został przedłużony - od tego czasu był p.o. dyrektora.

Urodzony w w 1958 roku Andrzej Biernacki jest malarzem, krytykiem sztuki, publicystą i wydawcą, a od 1991 roku właścicielem Galerii Browarna w Łowiczu. Ukończył Wydział Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Uczył się u profesora Jacka Sienickiego, którego asystentem został po ukończeniu studiów. W latach 1989-91 prowadził Pracownię Rysunku na Wydziale Rzeźby warszawskiej ASP.

Wykładał też na ASP w Łodzi, jest członkiem Rady Programowej i publicystą Galerii Sztuki Współczesnej w Nowym Sączu. Jest założycielem i prezesem Mazowieckiej Fundacji Społeczno-Kulturalnej. Był redaktorem naczelnym notatnika kulturalnego "CDN" i pisma "Łowicz". Prowadzi blog o sztuce www.galeriabrowarna.blogspot.com.

Jest autorem książek poświęconych m.in. Józefowi Chełmońskiemu i Arturowi Nacht-Samborskiemu. Nakładem należącego do Andrzeja Biernackiego Wydawnictwa Browarna ukazało się wiele albumów o sztuce.


26.04.2022

Kategoria

Wiadomości