Muzyka | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
W Polsce dobre zespoły punkrockowe pochodzą z małych miast. KSU z Ustrzyk Dolnych i Siekiera z Puław są tego najlepszym przykładem. Szanse na dołączenie do nich ma REVOLT z Wielunia, który w internecie udostępnił płytę demo pt. "Marionetka Wyższych Rangą".
Rozmawiamy z Ewą Vesin, solistką Teatru Wielkiego w Łodzi. Śpiewaczka, ceniona m.in. za role w dramatach Ryszarda Wagnera, niedawno rozpoczęła współpracę z Krzysztofem Pendereckim. W Łodzi występuje w roli Toski w operze Pucciniego.
Tak swoją twórczość określają muzycy zespołu Ted Nemeth. Grupa, która powstała w sierpniu 2010 roku wydała zawierającą cztery kompozycje debiutancką epkę.
Muzycy łódzkiej formacji Fonovel wydali drugą płytę. Na "Różowym albumie" oczyścili swoje piosenki z niepokojących brzmień, wibracji i zgrzytów. Złagodnieli?
Zespół Stargazer został zwycięzcą eliminacji regionalnych konkursu Fonografika Young Stage przeznaczonego dla młodych wykonawców.
Siadamy przed komputerami, uruchamiamy Skype’a i wspólnie śpiewamy. Razem stworzyliśmy już ponad dwieście piosenek – o współpracy ze Snoop Doggiem mówi łódzka wokalistka IZA LACH.
Jak wspierać twórczość z regionu? Sposobów jest wiele. Łódzki Dom Kultury zaprasza artystów na Regionalną Otwartą Scenę Artystyczną.
W Nowym Tomyślu odbyły się przesłuchania XVIII Big Band Festiwalu. Najlepsi w zespołowym graniu jazzu byli młodzi łódzcy artyści pod kierunkiem saksofonisty i klarnecisty Jacka Delonga.
Urodzony w Łęczycy kompozytor  Marcin Stańczyk jako pierwszy polski artysta zwyciężył w największym konkursie kompozytorskim w Japonii.
Przedtem trochę płakałem, ale teraz już nie muszę, bo mam już cztery i pół roku – mówi chłopczyk, który śpiewa w chórze i ma za sobą pierwszy występ na ogromnej scenie.