Aktualności | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Biuro Architekta Miasta ogłosiło konkurs architektoniczno-plastyczny „Łódzkie ściany - edycja druga 2017” na opracowanie projektu muralu iluzorycznego o tematyce architektonicznej.
Zespół Holy Holy, grający utwory z wczesnego okresu twórczości Davida Bowie, wystąpi 28 października podczas Międzynarodowego Festiwalu Producentów Muzycznych Soundedit. Formację tworzą artyści, którzy blisko współpracowali Davidem Bowie. Będzie to jedyny koncert supergrupy w Polsce.
Na ulicy Traugutta Paweł Pawlikowski („Ida”) kręcił sceny do swojego nowego filmu „Zimna wojna”. Akcja rozgrywa się między innymi w Paryżu, ale na miejsce realizacji tych ujęć wybrano Łódź, bo – jak stwierdził reżyser – Paryż jest przereklamowany.
Blisko 14 milionów złotych ze środków Unii Europejskiej na dwie ścieżki dydaktyczne i pracownię badawczą Narodowego Centrum Kultury Filmowej – projekt „Historie przyszłości” z dotacją PISF.
Galeria Ben Uri w Londynie, która wypożyczyła Muzeum Miasta Łodzi i Żydowskiemu Instytutowi Historycznemu pięć prac do wystawy „Bracia Hirszenbergowie – w poszukiwaniu ziemi obiecanej”, zaproponowała w maju zakup trzech prac autorstwa Samuela Hirszenberga.
WYWIAD. O szczegółach programu 19. Przeglądu Małych Form Teatralnych „Letnia Scena” i typie humoru, jakiego brakuje mu regularnie w repertuarach, mówi nam reżyser Andrzej Czerny, szef programowy „Letniej Sceny”, która potrwa do końca wakacji.
Pomnik rodziny jednorożców w Łodzi!? To co brzmi jak żart, może stać się rzeczywistością. W finałowej rozgrywce konkursu na pomnik rodziny jednorożców znalazło się pięć projektów, wybranych 5 lipca przez sąd konkursowy.
Ponad 200 filmów na kilkuset seansach, filmowe premiery prosto z największych światowych festiwali, spotkania z Edwardem Nortonem, Lucrecią Martel czy Michaelem Seresinem - to kolejna edycja Transatlantyk Festival w Łodzi w dniach 14-21 lipca. Projekcje odbywać się będą w Multikinie Silver Screen i w Muzeum Kinematografii.
Już w najbliższą niedzielę 9 lipca o godz. 17.00 w Parku Źródliska I zainaugurowany zostanie tegoroczny cykl plenerowych „Letnich Koncertów w Altanie”.
Miesięcznik podróżniczy "National Geographic" wybrał 11 najciekawszych miejsc turystycznych w Polsce. Na liście w prestiżowym gronie znalazły się, aż dwie atrakcje z województwa Łódzkiego.