Aktualności | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
23 lata po sensacyjnym występie w Covent Garden Angela Gheorghiu, wielka gwiazda ceny operowej naszych czasów, zaśpiewała w Teatrze Wielkim w Łodzi. Ten koncert był jej jedynym występem w Polsce.
Narodowe Centrum Kultury Filmowej w Łodzi apeluje do filmowców o przekazanie w formie darowizny lub depozytu pamiątek, które staną się częścią wielkiej wystawy stałej poświęconej historii kina polskiego.
W Muzeum Książki Artystycznej w Łodzi wręczono wczoraj "Punkty dla Łodzi", wyróżnienia plebiscytu, w którym nagradzane są ciekawe inicjatywy poprawiające jakość życia w mieście i jego wygląd. Wśród laureatów jest m.in. prowadzący Galerię Atlas Sztuki Jacek Michalak
Łódź to miasto kominów, ale także fabrycznych wież. Jest ich blisko 100. Przy każdej zabytkowej fabryce widać jedną lub dwie wyniosłe budowle. Nie wznoszono ich dla kaprysu czy ozdoby. Pełniły ważne funkcje - wież ciśnień, wież wodnych czy też wież kurzowych.
Wbrew trudnościom 20 VIII rozpocznie się Międzynarodowy Festiwal Teatralny Retroperspektywy 2021. Zespół Teatru CHOREA oraz Fabryki Sztuki zrobił wiele, by wydarzenie stało się manifestacją powrotu do normalności. O programie, sukcesach, przeszłości i drodze życiowej opowiadają Tomasz Rodowicz – dyrektor artystyczny festiwalu oraz Anna Maszewska – dyrektorka wykonawcza. – Naszym marzeniem jest, żeby festiwal był świętem, wyjątkowym czasem, w którym potrafimy stworzyć zupełnie nową jakość spotkania i tchnąć w nie dużo energii. To święto pozwoli nam odżyć – mówi Rodowicz.
Nie żyje Piotr Bikont, związany z łódzkim środowiskiem kulturalnym reżyser filmowy i teatralny, dziennikarz, znany krytyk kulinarny. W łódzkich teatrach wciąż grane są przedstawienia przez niego wyreżyserowane.
10. edycja Letniej Akademii Jazzu w Łodzi zapowiada się imponująco. W tym roku impreza trwa od 18 lipca do 31 sierpnia.  Na scenie przy Łąkowej 29 będziemy gościć między innymi Trio Leszek Możdżer / Iiro Rantala / Michael Wollny.
KONKURS ZAKOŃCZONY! Zwycięzcom gratulujemy płyty zespołu L.Stadt z autografem Łukasza Lacha! Szukajcie informacji o wygranej w swojej poczcie!
[RECENZJA] Wojciech Bruszewski, ważny artysta wizualny, związany z łódzkim środowiskiem awangardowym, napisał swoją jedyną sztukę teatralną „Dryl” w końcowej fazie choroby nowotworowej. Zgłosił ją do drugiej edycji krajowego konkursu „Komediopisanie” na współczesny tekst komediowy w Teatrze Powszechnym w 2009 roku.
KALEJDOSKOP zmieniał się na przestrzeni lat. Zobaczcie, jakie tematy nurtowały ludzi kultury latem 1993 i 1998 roku!