Aktualności | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Znamy listę nominowanych do 10. edycji Nagród PISF –  jedynych polskich nagród za znaczące osiągnięcia w upowszechnianiu i promocji polskiego kina. Znalazła się na niej łódzka książka „Sejsmograf duszy. Kino według Marii Kornatowskiej” i DKF Bez Nazwy w Łowiczu.
Ponad 150 artystów z całego województwa zgłosiło prace do konkursu w ramach IV edycji Wojewódzkiego Przeglądu Twórczości Dojrzałej „Przystanek 60+”, której tematem było malarstwo oraz rzeźba. Podczas finału 30 czerwca w Łódzkim Domu Kultury wręczono sześć głównych nagród w dwóch kategoriach oraz 14 wyróżnień.
Z nowym logo, nowymi założeniami i autorami w pełni zaprezentowanego programu Festiwal Łódź Czterech Kultury ma powrócić do swoich źródeł. Jak rozumieją je jego organizatorzy?
Popularny aktor Robert Więckiewicz 30 czerwca kończy 50 lat. Życząc kolejnych sukcesów artyście, przypomnijmy jego mniej oczywiste kreacje, rozpowszechniane w Internecie krótkometrażowe produkcje „Twardowsky” i „Twardowsky 2.0”
Pracownicy Centrum Nauki i Techniki EC1 zaprezentowali kino sferyczne 3D mieszczące się w olbrzymiej srebrzystej kuli wybudowanej na fudamencie dawnego turbozespołu 100-letniej elektrociepłowni.
23 lata po sensacyjnym występie w Covent Garden Angela Gheorghiu, wielka gwiazda ceny operowej naszych czasów, zaśpiewała w Teatrze Wielkim w Łodzi. Ten koncert był jej jedynym występem w Polsce.
Narodowe Centrum Kultury Filmowej w Łodzi apeluje do filmowców o przekazanie w formie darowizny lub depozytu pamiątek, które staną się częścią wielkiej wystawy stałej poświęconej historii kina polskiego.
W Muzeum Książki Artystycznej w Łodzi wręczono wczoraj "Punkty dla Łodzi", wyróżnienia plebiscytu, w którym nagradzane są ciekawe inicjatywy poprawiające jakość życia w mieście i jego wygląd. Wśród laureatów jest m.in. prowadzący Galerię Atlas Sztuki Jacek Michalak
Łódź to miasto kominów, ale także fabrycznych wież. Jest ich blisko 100. Przy każdej zabytkowej fabryce widać jedną lub dwie wyniosłe budowle. Nie wznoszono ich dla kaprysu czy ozdoby. Pełniły ważne funkcje - wież ciśnień, wież wodnych czy też wież kurzowych.
Wbrew trudnościom 20 VIII rozpocznie się Międzynarodowy Festiwal Teatralny Retroperspektywy 2021. Zespół Teatru CHOREA oraz Fabryki Sztuki zrobił wiele, by wydarzenie stało się manifestacją powrotu do normalności. O programie, sukcesach, przeszłości i drodze życiowej opowiadają Tomasz Rodowicz – dyrektor artystyczny festiwalu oraz Anna Maszewska – dyrektorka wykonawcza. – Naszym marzeniem jest, żeby festiwal był świętem, wyjątkowym czasem, w którym potrafimy stworzyć zupełnie nową jakość spotkania i tchnąć w nie dużo energii. To święto pozwoli nam odżyć – mówi Rodowicz.