Konkurs na dyrektora Jaracza | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
3 + 8 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
3 + 8 =

Konkurs na dyrektora Jaracza

TEATR. Zarząd Województwa Łódzkiego podjął w czwartek (23 lipca) uchwałę o ogłoszeniu konkursu na stanowisko dyrektora Teatru im. Stefana Jaracza w Łodzi. Zakończenie postępowania konkursowego planowane jest do 8 września 2020 roku.
Przypomnijmy, w piątek 17 lipca Zarząd Województwa odwołał Waldemara Zawodzińskiego Teatru im. Jaracza w Łodzi ze stanowiska dyrektora. Jednocześnie odwołano go ze stanowiska zastępcy dyrektora ds. artystycznych. "Decyzja został podjęta na podstawie stwierdzonych uchybień i nieprawidłowości w zakresie stosowania obowiązujących procedur wewnętrznych teatru i nieprzestrzeganiu zapisów ustawy o finansach publicznych". Związek Zawodowy Zespołu Artystycznego Teatru im. Stefana Jaracza w Łodzi zaproponował jednak Zarządowi Województwa Łódzkiego, by nowym dyrektorem Teatru został Mariusz Grzegorzek, któremu z końcem sierpnia skończy się druga kadencja jako rektora Szkoły Filmowej w Łodzi. Takie pismo aktorzy wystosowali także do ministra kultury i dziedzictwa narodowego Piotra Glińskiego.

Dziś pojawiła się informacją, że Zarząd przyjął uchwałę o ogłoszeniu konkursu na stanowisko dyrektora. Kandydatom zaproponowano 3-letnią kadencję (do dnia 31 sierpnia 2023). Wśród formalnych wymagań jest m.in. wykształcenie wyższe magisterskie, rok stażu pracy na stanowiskach kierowniczych lub doświadczenie w prowadzeniu własnej działalności gospodarczej w sektorze kultury, złożenie autorskiego programu realizacji zadań w zakresie bieżącego funkcjonowania i rozwoju instytucji kultury. Szczegóły ogłoszenia dostępne są TUTAJ.

red. 

Kategoria

Inne