Muzea | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Aneta Dalbiak nowym dyrektorem Centralnego Muzeum Włókiennictwa. Do konkursu ogłoszonego przez Prezydenta Miasta Łodzi zgłosiło się trzech kandydatów.
W Muzeum Miasta powstaje makieta przedwojennej Łodzi w skali 1:400. W pierwszy weekend lipca pokazano zwiedzającym drugą część projektu.
Łódzkie muzeum odzyskało cenną kolekcję obiektów etnograficznych (m.in. ozdób, masek i przedmiotów codziennego użytku), ilustrujących afrykańską kulturę Liberii, Gwinei, Zachodniego i Górnego Sudanu, prekolumbijskich kultur Peru i Meksyku.
W Muzeum Miasta Łodzi, w przestrzeni przed Galerią Mistrzów Polskich, można oglądać pierwszą w dziejach Łodzi makietę historycznego fragmentu miasta z roku 1939.
To mit, że Muzeum Sztuki w Łodzi było drugą na świecie instytucją prezentującą twórczość nowoczesną. Ale… – Jest nawet lepiej: to najstarsze istniejące muzeum tego typu na świecie – mówi dyrektor Jarosław Suchan. 
Na początku przyszłego roku zostanie udostępnione zwiedzającym największe w Polsce Centrum Nauki i Techniki w EC1 Zachód. Podpisano właśnie umowę na wyposażenie centrum o wartości 25 mln zł.
Łódź przeznaczy 44 mln zł na remonty i doposażenie trzech instytucji kulturalnych: Muzeum Kinematografii (8 mln), Muzeum Miasta Łodzi (30 mln) i Muzeum Tradycji Niepodległościowych (6 mln).
Muzeum Sztuki podsumowuje 2015 rok. Wystawy przez nie organizowane odwiedziło ponad 346 tysięcy osób na całym świecie. Muzeum zajmowało się też badaniami, edukacją, działalnością wydawniczą oraz rozbudowało Kolekcję Sztuki XX i XXI wieku. 
Muzeum Miasta Łodzi obchodzi w grudniu 2015 r.  40-lecie. Aby pozostać atrakcyjne dla odbiorcy, musi być instytucją nie tylko naukową, artystyczną i edukacyjną, ale w równym stopniu komercyjną, prowokującą i budzącą stałe zainteresowanie.
Lubomira, Jantar, Kuźbior – pod tymi prasłowiańsko brzmiącymi imionami ukrywa się starszyzna grupy rekonstrukcji historycznej „Leśny Witeź”. Wracają do korzeni.