Muzyka | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Świętujemy stulecie Filharmonii Łódzkiej. Jakie były jej początki?... W 1915 r. dyrygent Tadeusz Mazurkiewicz zaproponował zorganizowanie koncertu, z którego dochód miał trafić do bezrobotnych muzyków.
RECENZJA. To prawdziwa przyjemność - oglądać studencki spektakl operowy i zachwycać się wykonaniem tak wybornym, że mogłoby zawstydzić niejeden zespół złożony z muzyków z kompletnym wykształceniem. A jeszcze, gdy się pomyśli, jak ci młodzi będą się rozwijać i zdobywać doświadczenie…
Dzikie Jabłka zagrają koncert w klubie Z Innej Beczki.Wstęp:15 zł. Muzycy przywracają do łask coraz rzadziej spotykany śpiew biały. Jest to specyficzna, najbardziej naturalna, pierwotna technika wokalna, zwana czasami „śpiewokrzykiem”.
– Byliśmy kiedyś na wsi między Łodzią a Bełchatowem. Akurat poznawałem repertuar Czesława Skrzydłowskiego. Ucieszyłem się, że nauczyłem się melodii, które zrozumieją miejscowi. Po czym usłyszałem: „ładna ta norweska muzyka” – mówi Marcin Lorenc z łódzkiej grupy GĘSTY KOŻUCH KURZU.
Grand Prix IX Ogólnopolskiego Konkursu Gitarowego w Zambrowie zdobyła 14-letnia Karolina Derwisz ze Szkoły Muzycznej w Tomaszowie Mazowieckim.
11 kwietnia po południu uroczyście podpisano odbiór organów barokowych w Filharmonii Łódzkiej, a już wieczorem odbył się pierwszy koncert z ich udziałem. Drugi - następnego dnia.
"Wyspa" zespołu Bruno Schulz zwyciężyła w trzeciej edycji plebiscytu "Gazety Co Jest Grane" na Łódzką Płytę Roku.
Ponadto jurorzy przyznali swoją nagrodę albumowi grupy Psychocukier.
Corazon de Paloma, czyli Gołębie Serce, to pierwsza autorska płyty skrzypka Filharmonii Łódzkiej, Tomasz Gołębiewskiego. Muzyk  jest organizatorem letnich imprez muzycznych w Łodzi: Geyer Music Factory, Manu Summer Jazz Sunday i Pikniku u Grohmanna.
Siadamy przed komputerami, uruchamiamy Skype’a i wspólnie śpiewamy. Razem stworzyliśmy już ponad dwieście piosenek – o współpracy ze Snoop Doggiem mówi łódzka wokalistka IZA LACH.
Przedtem trochę płakałem, ale teraz już nie muszę, bo mam już cztery i pół roku – mówi chłopczyk, który śpiewa w chórze i ma za sobą pierwszy występ na ogromnej scenie.