Sztuka | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
RECENZJA. W Galerii Kobro w Akademii Sztuk Pięknych trwa wystawa prezentująca dorobek studentów Wydziału Sztuk Wizualnych. Można oglądać prace powstające w ramach najmłodszej specjalizacji: techniki teatralne, filmowe i telewizyjne.
W kilku dużych miastach Polski pojawiły się billboardy i citylighty promujące Muzeum Sztuki w Łodzi - a właściwie samą sztukę nowoczesną. Kampania reklamowa kosztowała 1,2 mln zł.
Od 1 lutego 2014 roku kierownikiem Działu Sztuki Muzeum Miasta Łodzi jest ADAM KLIMCZAK, artysta progresywny, najbardziej znany jako współprowadzący autorską Galerię Wschodnią przy ul. Wschodniej 29 – która obchodzi 30-lecie.
Tym razem nasz redakcyjny specjalista od architektury komentuje Bryłę Roku.
 RECENZJA. „Alternatywne historie” to projekt przewrotny. Spod powłoki zewnętrznego autentyzmu wyłania się obraz, który jest jedynie inscenizacją.
RECENZJA. Nie bez znaczenia dla wymowy prac Doroty Nieznalskiej w Galerii Manhattan ma czas jej prezentacji. Pojawiają się one w momencie nasilających się nastrojów nacjonalistycznych. Ekspozycja jest rozpoznaniem zagrożeń płynących ze strony tych ideologii, które w swej propagandzie karmią się uczuciami ksenofobii.
Wiek mnie przygniata, ciężko byłoby mi wstać, a jak wstanę, to już może nie usiądę – żartował prof. Leszek Rózga, pozostając w fotelu, gdy z okazji 90. urodzin przekazywano mu liczne „wyrazy uznania”.
Gdy ktoś na filmie przewiązuje sobie twarz kablem, liczy schody albo „Z mojego okna” na Manhattanie komentuje przejazd samochodów, musi to być Józef Robakowski. ROZMOWA z artystą, który w lutym 2014 roku skończył 75 lat.
Prace studentów biorące udział w 24. Konkursie im. Władysława Strzemińskiego – Projekt można oglądać w holu Centrum Promocji Mody przy Akademii Sztuk Pięknych. Jak zawsze większość jest bardzo ciekawa, zgodna z najnowszymi trendami.
RECENZJA. W Galerii Imaginarium Łódzkiego Domu Kultury trwa niezwykła wystawa pt. „Foto-obiekt”. Niezwykła – bo pokazuje taki rodzaj sztuki, jaki rzadko skupia się w jednym miejscu.