Sztuka | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Karolina Jonderko, studentka fotografii w łódzkiej Szkole Filmowej, zdobyła I nagrodę w konkursie Grand Press Photo 2013 w kategorii "Ludzie" - fotoreportaże. Jurorzy docenili jej projekt "Zaginieni".
RECENZJA. To malarstwo wysokich lotów, godne większej sławy. Jak dobrze, że Muzeum Miasta Łodzi podjęło się zorganizowania retrospektywy Lecha Kunki…
Trwa Festiwal Sztuka i Dokumentacja 2013. Główna festiwalowa wystawa w Prexerze zatytułowana Sztuka-obiekt-zapis prezentuje prace, które rozważają sposoby współczesnej, artystycznej dokumentacji.
Prezentowana w Atlasie Sztuki wystawa Zofii Lipeckiej Tam spadła nam zasłona z oczu problematyzuje ton dialogu pomiędzy współczesnością i historią, traumą spowodowaną II wojną światową i Holocaustem a jej obecnym przepracowywaniem.
RECENZJA. W Pałacu Poznańskiego kolejna prezentacja twórczości "jednego mistrza". Mistrzem jest tym razem Alfons Karpiński, krakowski malarz i rysownik, reprezentant nurtu dekoracyjnego.
W drukowanym "Kalejdoskopie" publikujemy fotografie młodych i zdolnych łódzkich twórców, studentów szkoły filmowej. Będziemy je pokazywać również na portalu. Na pierwszy ogień - Piotr Marciniak.
Artysta powinien umieć malować wszystko, wszystkim i na wszystkim – wspomina słowa swego nauczyciela Mariusz Gosławski, który z kawy wyczarowuje piękno krajobrazu, zabytki architektury, a nawet kobiece akty.
W kwietniu 2013 r. po remoncie otwarto w Muzeum Sztuki przy ul. Więckowskiego Salę Neoplastyczną, zaprojektowaną przez Władysława Strzemińskiego.
Półnagi, pełza jak ślimak, albo przebrany za liść spada z drzewa – to nie żartowniś. On – wybraniec – po prostu nie przeocza sztuki, która wydarza się sama… To Artysta. Cezary Bodzianowski. 
RECENZJA. Doroczny Konkurs im. Strzemińskiego dla studentów Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi – Sztuki Piękne pokazał niemal pełny obraz nauczania przedmiotów artystycznych w tej uczelni. W tegorocznej edycji wzięło udział niemal stu młodych twórców.