Sztuka | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
RECENZJA. Wystawa, którą możemy oglądać w Galerii Manhattan poddaje refleksji problematykę miejsca, jakim jest dom rodzinny. Dom, który nie zawsze jest schronieniem. Czasem bywa „gettem”, które daje szkołę życia.
RECENZJA. Muchy i pająki kłębią się na pajęczynach, opuszczony szpital psychiatryczny staje się ogrodem faktur i kształtów, a człowiek-rzeźba snuje się po świecie... W Galerii FF trwa wystawa zdjęć Anny Mirgos.
RECENZJA. Wystawa, którą możemy oglądać w Ośrodku Propagandy Sztuki jest próbą interpretacji dzieł muzycznych Witolda Lutosławskiego. Artyści biorący udział w projekcie mieli trudne zadanie: połączenie wrażeń wizualnych ze słuchowymi.
RECENZJA. Niezwykły zbiór obrazów należących do anonimowego łódzkiego kolekcjonera możemy oglądać w Muzeum Miasta Łodzi. Wystawa pt. Młodopolskie fascynacje. Malarstwo z końca XIX i pierwszej połowy XX wieku z kolekcji prywatnej daje nie tylko fascynujący obraz sztuki, ale też pokazuje klimat tamtych czasów.
RECENZJA. Oglądając prezentowane na wystawie w Muzeum Sztuki obiekty, odkrywamy fragmenty rzeczywistości, które są nam bardzo dobrze znane. Foldery reklamowe, pocztówki, pudełka po papierosach, opakowania po żywności i kosmetykach, zabawki tworzą kolekcję, która mogłaby powstać w każdym zakątku świata.
Nie chcesz kupować obrazu, a chciałbyś powiesić jakiś na ścianie mieszkania? Jest już taka możliwość. W Łodzi powstała firma... wypożyczająca dzieła sztuki współczesnej.
To projekt, który widzi – mówiła Joanna Rajkowska podczas wykładu o swojej najnowszej pracy, którą obecnie realizuje w Łodzi.
 
RECENZJA. Katarzyna Miller studiuje malarstwo i to ono zajmuje najważniejsze miejsce w jej twórczości. Wydaje się, że w tej dziedzinie artystka najpełniej pokazuje swoje artystyczne możliwości. Wystawa, którą możemy oglądać w galerii przy ulicy Zielonej 13, jest tego potwierdzeniem.  
RECENZJA. W Akademii Sztuk Pięknych świętowano 120. urodziny Władysława Strzemińskiego. Najważniejszym elementem jubileuszu był konkurs "Hommage á Strzemiński", w którym wzięli udział studenci wszystkich pracowni malarskich szkoły. 
RECENZJA. W wystawie w Galerii Kobro uczestniczą artyści z pięciu uczelni plastycznych: z Brazylii, Hiszpanii, Holandii, Polski i Portugalii. ich zadaniem było nawiązanie do mitu o porwaniu Europy.