Konkurs „Nowy porządek” | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
9 + 5 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
9 + 5 =

Konkurs „Nowy porządek”

Sztuka nowych mediów, wideo-art i instalacje artystyczne czyli konkurs artystyczny „Nowy porządek” kierowany do studentów oraz absolwentów szkół artystycznych.
W ostatnim czasie czujemy, że świat tworzy się na nowo, w związku z tym reinterpretacji wymaga także świat kultury, a artyści zaczynają tworzyć w nowych realiach. Odpowiedzią na te zmiany jest Konkurs Artystyczny „Nowy porządek”, przeznaczony dla artystów działających w dziedzinie instalacji, uwzględniając sztukę nowych mediów i wideo-art.

Konkurs Poleskiego Ośrodka Sztuki ma charakter dwuetapowy. Pierwszy etap to ogólnopolski open call, podczas którego zebrane zostaną propozycje dzieł artystów, tworzących sztukę instalacji. W drugim etapie profesjonalne, cenione w środowisku jury w składzie: prof. Ryszard Kluszczyński, wykładowca Uniwersytetu Łódzkiego, ASP w Łodzi i PWSFTViT w Łodzi, dr hab. Robert Kuśmirowski, wykładowca UMCS w Lublinie oraz Magda Milewska, historyk sztuki, kuratorka galerii Punkt Odbioru Sztuki wyłoni laureatów trzech głównych nagród pieniężnych oraz wyróżnień.

Nagrody pieniężne:
I nagroda – 5000 zł
II nagroda – 3000 zł
III nagroda – 2000 zł

Nagroda dodatkowa:
Wystawa indywidualna w galerii Punkt Odbioru Sztuki

Termin trwania open call: 14.10 – 15.11.2020

Ogłoszenie wyników konkursu: 30.11.2020

Zwieńczeniem konkursu będzie wystawa pokonkursowa, zorganizowana w Poleskim Ośrodku Sztuki w Łodzi, otwarcie wystawy: 11 grudnia 2020 roku.

Wszelkie informacje, regulamin i zgłoszenia: pos.lodz.pl/konkurs