Premiera „Uchodźców z planety Lagła” | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
5 + 6 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
5 + 6 =

Premiera „Uchodźców z planety Lagła”

Wielkie niebezpieczeństwo, ucieczka i spotkanie z nową kosmiczną rasą – 22 X Teatr Muzyczny w Łodzi zaprasza na premierę bajki muzycznej „Uchodźcy z planety Lagła” autorstwa i w reżyserii Agnieszki Rose. Spektakl dla najmłodszych widzów  – choć niedosłownie i w baśniowej oprawie – mówi o rzeczach bliskich i aktualnych.
Bajki z piosenkami gościły już w repertuarze Teatru Muzycznego w Łodzi, ale ta będzie nieco inna – jej bohaterów zagrają duże lalki, nazywane przez twórców muppetami. To one będą przekonywać widzów w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym, że inność wcale nie musi być zła i nie trzeba się jej bać.

Rzecz dzieje się w gdzieś w kosmosie. Spokojne życie Ligiego, jego mamy i taty na planecie Lagła pewnego dnia zakłóca przybycie Cesarii. Zarozumiała i żądna pochwał smoczyca oczekuje od Lagłan uznania jej władzy, a gdy tego nie dostaje, w zemście niszczy planetę. Ligi z mamą uciekają w kapsule ratunkowej i lądują na planecie Pampimpia.

Autorką dialogów i tekstów piosenek oraz reżyserką przedstawienia jest Agnieszka Rose, aktorka stołecznego Teatru Syrena, która opracowała też scenografię spektaklu dla małych widzów.

– Maluchy mają w przedszkolu czy szkole nowych kolegów, mówiących innym językiem i często po dramatycznych przejściach. Ale u nas nie będzie dosłownie – podkreśla reżyserka. – Poprzez scenografię i postaci lalek – uchodźców z innej planety, chcemy w ładny sposób oswoić inność, która nie musi być straszna i może być dla nas przyczynkiem do rozwoju i lepszego poznania samych siebie – dodaje.  

Muzykę do przedstawienia skomponował Tomasz Filipczak. Jak zapowiada – melodie będą przystępne dla najmłodszej publiczności, podane nowocześnie i atrakcyjnie.

Na scenie obok wielkich lalek autorstwa Konrada Czarkowskiego, zobaczymy Natana Nogaja w roli Ligiego i Aleksandrę Janiszewską w roli Lili. W kilku rolach – m.in. Smoczycy Cesarii i Pamgulki – wystąpi Agnieszka Gabrysiak, w Pam i Lajlę wcieli się Patrycja Lenarczyk-Onasz, a Szymona Jędrucha zobaczymy w roli Taty Pam i Taty Ligiego. 

Premiera 22 X na scenie kameralnej, a pokaz przedpremierowy zaplanowano dzień wcześniej.

REALIZATORZY:
tekst, reżyseria i scenografia: Agnieszka Rose
muzyka i kierownictwo muzyczne: Tomasz Filipczak
autor lalek (prowadzący warsztaty): Konrad Czarkowski
warsztaty lalkarskie: Joanna Nygard
kierownictwo produkcji: Sebastian Wojtysiak
asystent reżysera: Krzysztof Wawrzyniak
asystent scenografa: Ewa Posmyk
inspicjentki: Elżbieta Literacka, Elżbieta Lechańska
realizacja światła: Wojciech pietrzyk, remigiusz ristok, marek czajkowski
realizacja dźwięku: Krzysztof Olejniczak, Robert Pawlak, Paweł Siąkała, Łukasz Zachwieja

WYKONAWCY:
Ligi – Natan Nogaj
Lili – Aleksandra Janiszewska
Smoczyca Cesaria/Pamgulka, najstarsza Pampimpianka/Lagłanka – Agnieszka Gabrysiak
Pam – młoda Pampimpianka/Lajla – młoda Lagłanka – Patrycja Lenarczyk-Onasz
Pempo – Tata Pam/Tata Ligiego – Szymon Jędruch
Teatr Muzyczny
  • 21-10-2022
  • od 22-10-2022

Kategoria

Teatr

Adres

Łódź, ul. Północna 47/51