Teatralna (wy)Bawialnia | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
6 + 4 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
6 + 4 =

Teatralna (wy)Bawialnia

Grafika: mat.prasowe

Teatralna (wy)Bawialna w sieci. Teatr Nowy im. Kazimierza Dejmka w Łodzi otwiera ją z okazji Dnia Dziecka. Zaprasza dzieciaki wraz z rodzicami i opiekunami przed ekrany, by spędzić czas pożytecznie i kreatywnie. Działalność (Wy) Bawialni zainaugurują warsztaty online "Wyczarujmy wspólnie bajkę" prowadzone przez aktora Konrada Michalaka.
„Wyczarujmy wspólnie bajkę!”
Teatr u każdego w domu? To możliwe. Podczas wirtualnego spotkania będzie można stworzyć wspólnie bajkę. Zajęcia zaczną się od kilku ćwiczeń warsztatowych, które pobudzą wyobraźnię, zaktywizują i zintegrują małych widzów wraz z ich opiekunami. W ciągu 45 minut zostanie wybrana obsada, stworzony scenariusz i odegrany spektakl. Każdy będzie miał swój wkład w efekt końcowy - przedstawienie teatralne. Bajkę aktywnie tworzyć będzie 10 dzieci (wraz z opiekunami), które zgłoszą chęć udziału w wideokonferencji i staną się aktorami. Moderatorem działań i reżyserem spektaklu będzie Konrad Michalak - aktor Teatru Nowego im. Kazimierza Dejmka w Łodzi z dużym doświadczeniem w prowadzeniu warsztatów teatralnych i improwizacyjnych.

Warsztaty odbędą się 31 maja 2020 r. o godz. 16.00,  są bezpłatne.
Liczba uczestników: max. 10 osób. Decyduje kolejność zgłoszeń. 
Zgłoszenia na na adres: edukacja@nowy.pl. W zgłoszeniu trzeba podać następujące informacje: imię i nazwisko dziecka, wiek, numer telefonu do rodziców/opiekunów.

07.06  -  Tańcowanie na ekranie - warsztaty taneczne prowadzi Daria Krzyżaniak.
Nagranie dostępne od godz. 16.00 na kanale YouTube Teatru Nowego w Łodzi.

14.06 godz. 16.00 -  Coś z niczego - budujemy teatr w domu - warsztaty online prowadzi Maria Gudejko. 
Warsztaty bezpłatne. Zgłoszenia na adres: edukacja@nowy.pl
Liczba uczestników: max 10 osób. Decyduje kolejność zgłoszeń. W zgłoszeniu trzeba podać następujące informacje: imię i nazwisko dziecka, wiek oraz numer telefonu do rodziców/opiekunów.

21.06 godz. 16.00 -  Logoteka - warsztaty logopedyczne online z elementami logorytmiki - prowadzi Aleksandra Posielężna.
Warsztaty bezpłatne. Zgłoszenia na adres: edukacja@nowy.pl
Liczba uczestników: max 10 osób. Decyduje kolejność zgłoszeń. W zgłoszeniu trzeba  podać następujące informacje:  imię i nazwisko dziecka, wiek oraz numer telefonu do rodziców/opiekunów

28.06 -  Potęga wyobraźni - warsztaty aktorskie prowadzi Kacper Gaduła-Zawratyński.
Nagranie dostępne od godz. 16.00 na kanale YouTube Teatru Nowego w Łodzi.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Krakowski Salon Poezji w Łodzi - Bromby i Fikandra Salon Autorski.
Nagranie zostanie uruchomione w dniu 1.06 od godz. 10.00 i będzie dostępne do godz. 20.00 na stronie internetowej Teatru Nowego. Podczas Salonu będzie można usłyszeć zabawne wierszyki i fragmenty książki Macieja Wojtyszki „Bromby i Fikandra wieczór autorski" w interpretacji aktorów Teatru Nowego: Jolanty Jackowskiej, Magdaleny Kaszewskiej, Pawła Audykowskiego i Wojciecha Bartoszka oraz autora Macieja Wojtyszki.
Oprawa muzyczna: Paulina Szkudlarek, Sandra Szkudlarek, Malina Turzyńska, Romana Turzyńska, Tamara Turzyńska, Tytus Turzyński - instrumenty Orffa
Kierownictwo muzyczne: Beata Pielesiak. 

Salon prezentowany był  w Małej Sali Teatru Nowego im. Kazimierza Dejmka w Łodzi w 2019 roku.

mat.prasowe/pi