Wiadomości | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Dzięki inicjatywie osób prywatnych i zbiórce publicznej, hojnie wspartej przez łodzian, pacjenci szpitala psychiatrycznego przy ul. Aleksandrowskiej 159 w Łodzi, zamordowani przez Niemców w latach 1940 - 1941, doczekali się upamiętnienia.
Okolice doliny rzeki Pilicy cieszą się uznaniem wytrawnych turystów. Zachęcam zwłaszcza do odwiedzenia Chełma, małej wsi o bogatym rodowodzie.
Grupa entuzjastów ze Stowarzyszenia Kulturalno-Społecznego "Empora" od lat organizuje niezwykłą imprezę kulturalną. Pielgrzymka Artystyczna na trasie Łagiewniki - Sokolniki - Tum - Łęczyca to propozycja dla wytrwałych miłośników kultury o niezłej kondycji.
Wszyscy zachwycają się ostatnio ideą budżetu obywatelskiego. Zwłaszcza miejskie organizacje pozarządowe dostają zbiorowego orgazmu. Co się takiego właściwie stało?
Projekt adresowany do dzieci województwa łódzkiego. Warsztaty ekologiczno-artystyczne - na trzy miesiące zaplanowano wycieczki, prelekcje, działania artystyczne oraz konkursy.
28 czerwca nasza redakcja towarzyszyła uczniom IV Liceum Ogólnokształcącego w Łodzi w zakończeniu roku szkolnego. Dla  576 uczniów tej szkoły,  w tym 155 maturzystów rozpoczęły się wakacje.
Raz do roku nadchodzi moment, kiedy człowiek bierze urlop. Zbliżanie się urlopu bezbłędnie sygnalizuje pogoda. Na dwa tygodnie przed jego rozpoczęciem robi się zimno i mokro. Apogeum najczęściej następuje po dotarciu do celu.
Od młodych czytelników otrzymujemy coraz więcej prac konkursowych. Osiemnastolatkowie piszą o wchodzeniu w dorosłość, o oczekiwaniach wobec państwa, miasta, instytucji kultury, ale też o własnych pomysłach, inicjatywach, powinnościach.
Projekt łódzkiego biura architektonicznego RWSL (Rydzyński / Wasiak / Stańczak / Lebelt) zwyciężył w konkursie na opracowanie jednolitego wyglądu policyjnych komend i komisariatów w całym kraju.
Pałac Poznańskiego przy ul. Gdańskiej 32 w Łodzi, w którym mieści się Akademia Muzyczna, w ciągu najbliższych dwóch lat odzyska blask dzięki pracom remontowo-konserwatorskim fasady, ogrodzenia i przypałacowego parku.