Dzieci na szlaku | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
1 + 5 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
1 + 5 =

Dzieci na szlaku

Kolorowa Lokomotywa 2016 - dzieci z Radomska w Rogowie

„Kolorowa Lokomotywa – Na zielonym szlaku 2017 – projekt ekologiczno-artystyczny dla dzieci z województwa łódzkiego” ponownie – już piąty raz – wyrusza w trasę po regionie. Zainaugurowano go 22 czerwca w Łódzkim Domu Kultury w obecności przedstawicieli domów kultury i dzieci z regionu.
Gdy zaczynaliśmy kilka lat temu, nie byliśmy przygotowani do organizacji tak dużego wydarzenia, teraz jesteśmy świetnie przygotowani – mówił dyrektor ŁDK Jacek Sokalski.
Podobnie jak rok temu uczestnikami projektu będzie 1120 dzieci z 14 miast: Tomaszowa Mazowieckiego, Radomska, Piotrkowa Trybunalskiego, Wielunia, Tuszyna, Bełchatowa, Sieradza, Skierniewic, Sulejowa, Opoczna, Zelowa, Kutna, Zduńskiej Woli i Łodzi. Zadaniem projektu jest połączenie warsztatów artystycznych z nauką, jak chronić środowisko w swojej najbliższej okolicy.
W ramach projektu, który zakończy w październiku, odbędą się warsztaty ekologiczno-artystyczne w 14 miejscowościach, wycieczki do parków krajobrazowych oraz zajęcia w Ogrodzie Botanicznym w Łodzi. Uczestnicy wezmą udział w trzech konkursach: fotograficznym, plastycznym oraz sztuki ludowej i rękodzieła – efekty zostaną pokazane na wystawie w ŁDK.
Wicemarszałek Województwa Łódzkiego Jolanta Zięba-Gzik powiedziała: – Fantastycznie, że mamy taki projekt w województwie łódzkim, który swoim zasięgiem obejmuje ogromną liczbę dzieciaków. To bardzo dobra alternatywa na czas wakacji, tym bardziej że nie wszystkie dzieci mogą wyjechać na dwa miesiące.
A Adam Świć, kierownik Parku Krajobrazowego Wzniesień Łódzkich, dodał od siebie: – Parki Krajobrazowe Województwa Łódzkiego od początku z radością biorą udział w tym projekcie. Każdy wyjazd jest okazją do pochwalenia się walorami przyrodniczymi, krajobrazowymi i kulturowymi województwa przed dziećmi, każde zajęcia poprzedza spacer ekologiczno-przyrodniczy – dzieci nie tylko mogą uczyć się rodzimej przyrody, ale spacery stają się inspiracją dla późniejszych prac plastycznych. Chcemy, by dzieci uwrażliwiły się na przyrodę, na krajobraz, który się zmienia i o który obecnie trzeba szczególnie dbać.
Podczas inauguracji grupa dzieci z Sulejowa pomalowała farbami baner projektu - wyszła im bardzo kolorowa lokomotywa... 

Kategoria

Wiadomości