Już od pięciu lat co wakacje łódzka Akademia Sztuk Pięknych we współpracy z Międzynarodowym Centrum Sztuki KAUS w Urbino organizuje Letnie Międzynarodowe Kursy Grafiki i Tkaniny Artystycznej PATA. W sumie do Łodzi ściągnęło na nie 227 artystów z 41 krajów świata.
Klipsy – pomarańczowe, pistacjowe, fioletowe. Sukienki – granat, błękity, ochra. Apaszki, pierścionki, buciki, torebki. Albina Barańska dbała o wygląd, wyróżniała się. Bardzo dobrze, dekorator wnętrz powinien się wyróżniać. A dekorator tak wybitny jak ona wyróżniał się w dwójnasób.
Tych książek raczej nie znajdziemy w księgarniach, tych wydawnictw nie spotkamy na targach książki, znani krytycy nie omówią tych pozycji w poczytnych tygodnikach. A przecież małe, lokalne inicjatywy pozwalają wydawać interesujące książki, to często dzięki nim toczy się życie literackie i kulturalne mniejszych miejscowości.
Muzeum Fabryki zaprasza na 2. Międzynarodowe Biennale Grafiki. Wernisaż wystawy odbędzie się w Art_Inkubatorze 14 IV o godz. 16.
EDYTORIAL / kwiecień 2018. „Wielkie dzieło zawsze jest skandalem, wyrwą w historii. Stoi za tym skandal talentu, a więc pewnej dyspozycji, którą nazywamy geniuszem, choć w istocie nie potrafimy powiedzieć czym ona jest” (Ryszard Koziołek „Dobrze się myśli literaturą”).
30 minut temu zakończyła się prapremiera "Otchłani" Jennifer Haley w reżyserii Mariusza Grzegorzka w Teatrze im. Jaracza w Łodzi - pisze Łukasz Kaczyński
– Marzyłem o Prouście, ale to rzeczywistość wymusiła tę sytuację: masz chłopie szansę, chwytasz to albo ci przepadnie. Staram się więc do tego zadania dorosnąć – mówi ŁUKASZ URBANIAK z łódzkiej Officyny, z którym rozmawiamy o tym, jak zakłada się wydawnictwo i buduje jego markę.
Z okazji premiery Otchłani Jennifer Haley w reżyserii  Mariusza Grzegorzka rozmawiamy z Andrzejem Wichrowskim, aktorem Teatru im. Stefana Jaracza.
Ta płyta łączy jazzową wrażliwość i stylistykę poprockowych piosenek. Zrodziła się z koleżeńskiego muzykowania Macieja Tubisa, pianisty, lidera jazzowego combo, i Radosława Bolewskiego, wokalisty i perkusisty, znanego z rockowych formacji L.Stadt i Fonovel.
Polska prapremiera dramatu "Otchłań" Jennifer Haley w reżyserii Mariusza Grzegorzka - to czeka nas w najbliższy weekend. - To zuchwały tekst, pełen tajemnicy i niepokoju - przekonuje reżyser. W obsadzie m.in. Andrzej Wichrowski, Marek Nędza. Agnieszka Skrzypczak i gościnnie Krzysztof Zawadzki, aktor Narodowego Starego Teatru w Krakowie. Kostiumy zaprojektowała wybitna artystka Magdalena Moskwa.