Muzea | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Aneta Dalbiak nowym dyrektorem Centralnego Muzeum Włókiennictwa. Do konkursu ogłoszonego przez Prezydenta Miasta Łodzi zgłosiło się trzech kandydatów.
Łódzkie muzeum odzyskało cenną kolekcję obiektów etnograficznych (m.in. ozdób, masek i przedmiotów codziennego użytku), ilustrujących afrykańską kulturę Liberii, Gwinei, Zachodniego i Górnego Sudanu, prekolumbijskich kultur Peru i Meksyku.
W Muzeum Miasta Łodzi, w przestrzeni przed Galerią Mistrzów Polskich, można oglądać pierwszą w dziejach Łodzi makietę historycznego fragmentu miasta z roku 1939.
To mit, że Muzeum Sztuki w Łodzi było drugą na świecie instytucją prezentującą twórczość nowoczesną. Ale… – Jest nawet lepiej: to najstarsze istniejące muzeum tego typu na świecie – mówi dyrektor Jarosław Suchan. 
W dniach 16-17 kwietnia w Piotrkowie Trybunalskim na Konferencji Dyrektorów i Kustoszy Muzeów Regionalnych z Województwa Łódzkiego Muzeum jako platforma komunikacji wielokulturowej.
RECENZJA. „Perły z getta. Twórczość w obliczu tragedii” to tytuł małej wystawy, która trwa w Muzeum Miasta Łodzi. W czasie obchodów 70. rocznicy likwidacji Litzmannstadt Getto, gdy wyobraźnię łodzian bardziej niż kiedy indziej bombardują obrazy żydowskiej tragedii, dobrze mieć świadomość, że Żydzi nie tylko cierpieli, ale też znajdowali radość w tworzeniu, obdarowywaniu bliskich i otrzymywaniu prezentów.
Działa już strona internetowa z wyszukiwarką archiwalnych zdjęć z wystaw w Muzeum Sztuki oraz dokumentów, książek, katalogów. Archiwum jest wciąż uzupełniane.
W kilku dużych miastach Polski pojawiły się billboardy i citylighty promujące Muzeum Sztuki w Łodzi - a właściwie samą sztukę nowoczesną. Kampania reklamowa kosztowała 1,2 mln zł.
Od 1 lutego 2014 roku kierownikiem Działu Sztuki Muzeum Miasta Łodzi jest ADAM KLIMCZAK, artysta progresywny, najbardziej znany jako współprowadzący autorską Galerię Wschodnią przy ul. Wschodniej 29 – która obchodzi 30-lecie.
W ms2 można oglądać wystawę stałą pt. „Atlas nowoczesności. Kolekcja sztuki XX i XXI wieku”. Na trzech piętrach znalazło się około 300 dzieł ze zbiorów łódzkiego muzeum, w tym prace nigdy nie pokazywane.