Aneta Dalbiak nowym dyrektorem Centralnego Muzeum Włókiennictwa. Do konkursu ogłoszonego przez Prezydenta Miasta Łodzi zgłosiło się trzech kandydatów.
Łódzkie muzeum odzyskało cenną kolekcję obiektów etnograficznych (m.in. ozdób, masek i przedmiotów codziennego użytku), ilustrujących afrykańską kulturę Liberii, Gwinei, Zachodniego i Górnego Sudanu, prekolumbijskich kultur Peru i Meksyku.
W Muzeum Miasta Łodzi, w przestrzeni przed Galerią Mistrzów Polskich, można oglądać pierwszą w dziejach Łodzi makietę historycznego fragmentu miasta z roku 1939.
To mit, że Muzeum Sztuki w Łodzi było drugą na świecie instytucją prezentującą twórczość nowoczesną. Ale… – Jest nawet lepiej: to najstarsze istniejące muzeum tego typu na świecie – mówi dyrektor Jarosław Suchan.
W dniach 16-17 kwietnia w Piotrkowie Trybunalskim na Konferencji Dyrektorów i Kustoszy Muzeów Regionalnych z Województwa Łódzkiego Muzeum jako platforma komunikacji wielokulturowej.
RECENZJA. „Perły z getta. Twórczość w obliczu tragedii” to tytuł małej wystawy, która trwa w Muzeum Miasta Łodzi. W czasie obchodów 70. rocznicy likwidacji Litzmannstadt Getto, gdy wyobraźnię łodzian bardziej niż kiedy indziej bombardują obrazy żydowskiej tragedii, dobrze mieć świadomość, że Żydzi nie tylko cierpieli, ale też znajdowali radość w tworzeniu, obdarowywaniu bliskich i otrzymywaniu prezentów.
Działa już strona internetowa z wyszukiwarką archiwalnych zdjęć z wystaw w Muzeum Sztuki oraz dokumentów, książek, katalogów. Archiwum jest wciąż uzupełniane.
W kilku dużych miastach Polski pojawiły się billboardy i citylighty promujące Muzeum Sztuki w Łodzi - a właściwie samą sztukę nowoczesną. Kampania reklamowa kosztowała 1,2 mln zł.
Od 1 lutego 2014 roku kierownikiem Działu Sztuki Muzeum Miasta Łodzi jest ADAM KLIMCZAK, artysta progresywny, najbardziej znany jako współprowadzący autorską Galerię Wschodnią przy ul. Wschodniej 29 – która obchodzi 30-lecie.