– Muzeum musi się zmieniać. To już nie te czasy, żeby wystarczyło tylko pokazać zbiory – mówi Mirosława Cieślewicz-Janecka, dyrektorka Muzeum Miasta Pabianic. – Staliśmy się instytucją wymiany kulturalnej.
Prezydent Łodzi Hanna Zdanowska, zatwierdziła decyzję komisji konkursowej w sprawie nowego dyrektora Centralnego Muzeum Włókiennictwa w Łodzi. Został nim Marcin Oko, dotychczasowy p.o. dyrektora tej placówki.
Goście odwiedzający Muzeum Miasta Łodzi mogą korzystać z bezpłatnych audioprzewodników po stałej wystawie Galeria Mistrzów Polskich.
W łódzkim Parku Staromiejskim powstał tajemniczy Ogródek Dźwiękowy. Pięć niezwykłych machin pozwoli każdemu poeksperymentować z nowymi, nietypowymi dźwiękami. Parkowe instrumenty nazywają się "biedafony".
Na godzinę przed spotkaniem „na obiekt” weszła, a raczej wtoczyła się grupa ogromnych mężczyzn, uzbrojonych jak czołgi, ubranych na czarno - relacja własna Macieja Cholewińskiego.
Muzeum Sztuki oraz Muzeum Archeologiczne i Etnograficzne w Łodzi nagrodzone przez ministra. Oba za wystawy, a Muzeum Sztuki także za projekt edukacyjny.
Muzeum Regionalne w Opocznie słynie nie tylko ze znakomitych prezentacji kultury ludowej regionu opoczyńskiego.
W łódzkiej „Białej Fabryce” Ludwika Geyera znów ruszyły maszyny, a prac dogląda sam właściciel.
Renowacja gmachu przy Więckowskiego trwała z przerwami prawie pięć lat. Ostatni etap remontu to m.in. przywrócenie oryginalnego wyglądu Sali Lustrzanej.
W kwietniu 2013 r. po remoncie otwarto w Muzeum Sztuki przy ul. Więckowskiego Salę Neoplastyczną, zaprojektowaną przez Władysława Strzemińskiego.