
Codzienność łódzkich tkalni przełomu XIX i XX wieku przypomina wyjątkowa wystawa w Centralnym Muzeum Włókiennictwa. Od marca prezentację działających maszyn można podziwiać: od wtorku do soboty w godzinach otwarcia muzeum.

Najbardziej reprezentacyjny budynek miasta - Pałac Poznańskiego (siedziba Muzeum Miasta Łodzi) - zostanie poddany gruntownej rewitalizacji i modernizacji. Miasto Łódź pozyskało na tę inwestycję 14 mln zł.

W ramach współpracy z Muzeum Miasta Łodzi Fundacja Promocji Sztuki Niezła Sztuka przygotowała artykuły dotyczące wybranych dzieł z Galerii Mistrzów Polskich. Można je czytać np. po zeskanowaniu kodu przy danym obrazie.

Dwa cykle warsztatów dla ponad dwustu uczestników, w tym nauka światozmieniania. Dziesięć projektów w regionie, zrealizowanych w ramach koalicyjnych grantów. Kilkaset wypełnionych ankiet, sondujących stan edukacji kulturowej – w pierwszym roku działania Koalicje Kultury realizowane przez Muzeum Sztuki mają się czym pochwalić.

Jubileusz Galerii Mistrzów Polskich przerodził się w pełną emocji dyskusję na temat zamknięcia ekspozycji. Kuratorka wystawy poinformowała, że od czerwca 2017 roku kolekcja Krzysztofa Musiała nie będzie prezentowana.

Muzeum Sztuki w Łodzi zajęło pierwsze miejsce w rankingu "Kulturalne perły", przygotowanym przez pismo "Wspólnota"! Znalazły się w nim najlepsze muzea samorządowe w Polsce.

– Polskie muzea, szczególnie te w dużych ośrodkach turystycznych, notują znaczny wzrost frekwencji, co znaczy, że zwiedzanie staje się coraz bardziej popularne – mówi JAN KSIĄŻEK, prezes Oddziału Łódzkiego Stowarzyszenia Muzealników Polskich.

Pomysłodawca utworzenia Muzeum Historii Miasta Łodzi i Muzeum Kinematografii, wybitna postać łódzkiej kultury kończy 75 lat. Gratulujemy i życzymy przede wszystkim zdrowia.

Muzeum Sztuki w Łodzi – instytucja kultury Samorządu Województwa Łódzkiego - dostanie ponad 18 milionów złotych dofinansowania z Unii Europejskiej.