Teatr | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
4 MAJA 2020 - 10 MAJA 2020

Vege Kryminał w Teatrze Pinokio

Gdy warzywa giną… Sprawa nie może pozostać niewyjaśniona. W Teatrze Pinokio w Łodzi aktorzy czytają vege kryminał „Best Seler” . Odbywają  się też warsztaty plastyczne online, podczas których dzieci mogą stworzyć własnych bohaterów vege kryminału.
TEATR. Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego rozpoczął procedurę odwołania dyrektora naczelnego i artystycznego Teatru im. Stefana Jaracza w Łodzi, Waldemara Zawodzińskiego. To efekt planowej kontroli, która dotyczyła analizy gospodarki finansowej. W sprawie ewentualne odwołania dyrektora wystąpiono do dwóch związków zawodowych w teatrze, dwunastu stowarzyszeń twórczych i ministra kultury. Odpowiedzi mają nadejść do końca kwietnia.
5 MAJA 2020 - 30 MAJA 2020

Scena Monopolis w sieci

ONLINE. Scena Monopolis, która zainaugurowała działalność tuż przed początkiem pandemii, nie poddaje się. Będący jej operatorem Art Kombinat już przygotował pierwsze wydarzenia online, a na maj planuje kolejne. Pokaże na żywo aż sześć spektakli i pięć koncertów live,
1 MAJA 2020 / 2 MAJA 2020

„Wąż i ona”/Recital Wortmanna

Teatr Muzyczny w ramach wirtualnej sceny OFF/ON zaprasza na dwa wydarzenia, zarejestrowane podczas wcześniejszych edycji festiwalu OFF-Północna. Zobaczymy „Węża i żonę”, czyli uwspółcześnioną wersję komedii Fredry „Mąż i żona” w wykonaniu Teatru Inni, a Marcin Wortmann zaprezentuje piosenki z musicali Sondheima.
24 KWIETNIA 2020 / 25 KWIETNIA 2020

Osiecka po męsku i Straty/Nadmiary

„Straty/Nadmiary” to spektakl w wykonaniu Nyska Studio, "Osiecka po męsku"  - recital Marcina Januszkiewicza. Oba wydarzenia, zarejestrowane podczas wcześniejszych edycji festiwalu OFF-Północna, zobaczymy w ten weekend na wirtualnej scenie OFF/ON Teatr Muzyczny w Łodzi.
75 LAT TEATRU MUZYCZNEGO. Jego protoplastą był Polski Teatr Operetkowy w Wilnie (później Teatr Komedii Muzycznej Lutnia), który wyłonił się z sekcji wokalnej działającego od 1905 r. Polskiego Towarzystwa Muzycznego Lutnia.
NASZ PATRONAT. Nurt offowy przygląda się relacjom międzyludzkim, pokazuje wachlarz emocji, daje możliwość skupienia się na środkach aktorskiego wyrazu. Nie ma tu efektownych scen zbiorowych, spektakularnej choreografii, na scenie nie ląduje helikopter – mówi Krzysztof Wawrzyniak, kierownik artystyczny Festiwalu OFF-Północna, w rozmowie z Magdaleną Sasin. 
Co gra w duszy Macieja Pawlaka? Melodie z musicali i to nie tylko tych najbardziej znanych. Na blogu Muzyczny Wirtualnie (tmlodz.com) zaprezentowany zostanie premierowy minirecital artysty. To kolejna odsłona cyklu „Dusza śpiewa” przygotowanego przez Teatr Muzyczny w Łodzi. Teatr prowadzi także wirtualne warsztaty EduWtorek. 
Po długotrwałej i ciężkiej chorobie zmarł znany dziennikarz, publicysta Bohdan Gadomski, wieloletni współpracownik Tygodnika "Angora" i "Expressu Ilustrowanego". Wiadomość została podana na jego oficjalnym profilu na Facebooku, ale potwierdzają ją nasze informacje. "Ten nasz dziennikarski Liberace zrobił karierę szytą na jego miarę. Na miarę którą akceptował, na fason w którym czuł się swobodnie" - pisze o nim nasz felietonista, krytyk filmowy i teatralny Łukasz Maciejewski.
Łódzkie teatry włączają się akcję szycia maseczek ochronnych dla pielęgniarek i lekarzy, którzy mają lub mogą mieć kontakt z osobami zarażonymi koronawirusem. Jako pierwsze do akcji "Łódź szyje dla medyków" włączyły się obie pracownie krawieckie Teatru Wielkiego w Łodzi. Teraz dołącza Teatr Nowy.