Teatr | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
RECENZJA. Spektakl „Kłopoty małżeńskie” w reżyserii Macieja Konopińskiego przyciągnął na Letnią Scenę w Domu Literatury w Łodzi sporą widownię. Szkoda, że temat – właściwie samograj – nie został ujęty ciekawiej i nie pokuszono się o odważniejsze działania na scenie. Pisze Paulina Ilska.
9 SIERPNIA 2019

Marylin w Pasażu Róży

Od trzech lat Letnia Scena Domu Literatury ma konkurencję - wakacyjne spektakle można oglądać także w Pasażu Róży przy Piotrkowskiej 3. Program przygotowało Łódzkie Centrum Wydarzeń i Akademicki Ośrodek Inicjatyw Artystycznych. W piątek 9 sierpnia zobaczymy Sonię Bohosiewicz w roli Marylin Monroe, m.in.: śpiewającą słynne "I wanna be loved by you". 
W ramach projektu "Lato w teatrze" Teatr Nowy im. K. Dejmka w Łodzi, w kooperacji z gminą Kamice i Wioską Artystyczną Janowo, pokażą monodram Wojciecha Oleksiewicza "Amant na czerwonym dywanie" w jego reżyserii. 
do 1 STYCZNIA 1970

Mickiewicz w Kolegiacie

Trwa XII Letni Festiwal w Kolegiacie Wolborskiej. Po serii koncertów, w najbliższą niedzielę organizatorzy zapraszają na spektakl - obejrzymy "Dziady"  III część Mickiewicza. Zagrają Krakowscy Aktorzy Młodego Pokolenia: Wojciech Trela, Adam Plewiński, Paweł Plewa. 
To nieprawda, że w wakacje nie ma gdzie iść do teatru albo grają tylko to, co już wszyscy widzieli. Dom Literatury, jak co roku, zaprasza na letnie spektakle. Najbliższe przedstawienie można zobaczyć 7 sierpnia.
W ramach obchodów Roku Moniuszkowskiego w niedzielę 28 lipca 2019 roku odbył się drugi koncert w ramach XII Letniego Festiwalu w Kolegiacie Wolborskiej.
Nikt jeszcze nie badał tekstów i prac Grotowskiego pod tym kątem, a przecież w całej jego twórczości odnaleźć można ślady metafizycznych poszukiwań artysty i człowieka – mówią twórcy spektaklu „ja, bóg”. Ta kameralna opowieść, zbudowana wokół pytań o duchowość i relację człowieka z absolutem rozpocznie tegoroczną edycję Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego Rretroperspektywy. Premiera 23 VIII na Scenie Art_Inkubatora w Fabryce Sztuki w Łodzi.
Czy „Lamaila” wróci do repertuaru Teatru Wielkiego w Łodzi? Tego oczekują osoby licznie podpisanie pod petycją, która trafiła do dyrekcji opery i do Urzędu Marszałkowskiego. Dyrekcja Teatru oczekuje zmian w widowisku i wskazuje na wysokie koszty eksploatacji, reżyser – Maciej Pawłowski, który również zabiega o powrót spektaklu – uważa te ostatnie za przesadzone.
Teatr Szwalnia rozpoczął akcję crowdfundingową na portalu OdpalProjekt.pl. Zebrane fundusze zostaną przeznaczone na remont dachu oraz odświeżenie wyglądu siedziby przy ul. Struga 90.
Trzyletnią kadencję rozpocznie wraz z wrześniem Dariusz Stachura, uznany tenor, łodzianin, jako dyrektor naczelny Teatru Wielkiego w Łodzi. Zarząd Województwa Łódzkiego poinformował o powołaniu go na stanowisko. Dariusz Stachura uzyskał w głosowaniu bezwzględną większość głosów członków komisji konkursowej.