Teatr | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Teatr alternatywny przestał być sumieniem narodu, zarzewiem buntu, miejscem wykuwania nowego świata. Dziś stał się przede wszystkim lekarstwem na samotność, alternatywną rodziną, w której można spotkać przyjaciół, cieszyć się akceptacją. To miejsce na eksperyment i odrobinę szaleństwa. Atrakcyjność teatru tkwi w autentycznym spotkaniu.
24 III 2023 roku na Scenie Monopolis wystartuje Festiwal Sztuki Aktorskiej „Teatropolis”. Funkcję dyrektora artystycznego objął wybitny aktor Andrzej Seweryn.
RECENZJA. „Frida la Vida” Teatru Fraktal, wyreżyserowana przez Ewę Marię Wolską, grzebie głęboko w duszy i skomplikowanym życiu Fridy Kahlo – meksykańskiej malarki, która stała się ikoną popkultury i ruchu feministycznego. Spektakl na dwie aktorki jest opowieścią o ucieczce artystki od realnego świata i pogrążaniu się w świecie wyobraźni, w którym Diego Rivera nie jest nielojalnym partnerem, a kochającym mężem i ojcem, na którym można polegać. Pisze Klaudia Stępień-Kowalik.
od 19 LISTOPADA 2022

Premiera "Zemsty"

Na premierę "Zemsty" Aleksandra Fredry zaprasza 19 XI Teatr im. Jaracza. Reżyseruje Krzysztof Jasiński.
od 22 PAŹDZIERNIKA 2022 / 23 PAŹDZIERNIKA 2022

Premiera "Ballad i romansów"

Teatr Pinokio zaprasza 22 X młodzież i dorosłych na łódzką premierę "Ballad i romansów". Spektakl będzie spojrzeniem na klasykę z perspektywy młodego pokolenia. Przedstawienie powstało w koprodukcji ze Śląskim Teatrem Lalki i Aktora Ateneum.
21 PAŹDZIERNIKA 2022 / od 22 PAŹDZIERNIKA 2022

Premiera „Uchodźców z planety Lagła”

Wielkie niebezpieczeństwo, ucieczka i spotkanie z nową kosmiczną rasą – 22 X Teatr Muzyczny w Łodzi zaprasza na premierę bajki muzycznej „Uchodźcy z planety Lagła” autorstwa i w reżyserii Agnieszki Rose. Spektakl dla najmłodszych widzów  – choć niedosłownie i w baśniowej oprawie – mówi o rzeczach bliskich i aktualnych.
35. Łódzki Przegląd Teatrów Amatorskich – ŁóPTA 2022 odbył się w dniach 7–9 X 2022 w Łódzkim Domu Kultury.
Zarząd Województwa Łódzkiego ogłasza konkurs na kandydata na stanowisko dyrektora Teatru im. Stefana Jaracza w Łodzi. Składanie ofert do 4 XI, przewidywany termin rozpatrzenia - 31 I 2023 roku
od 23 WRZEŚNIA 2022

Wznowienie „Les Misérables”

Teatr Muzyczny w Łodzi wznawia swój hit - „Les Misérables” - już w piątek 23 IX. Wznowienie tytułu to odpowiedź na ogromne zainteresowanie i pozytywny odbiór publiczności.
WYWIAD. Interesuje mnie w teatrze powrót do wielkiej literatury i robienie jej z poszanowaniem słowa, ducha, który jest w tekście zapisany. Ale będzie też miejsce na teksty współczesne, teatr nie może bać się eksperymentu. No i repertuar lżejszy – ambitne komedie – zapowiada Michał Chorosiński, zastępca dyrektora ds. artystycznych Teatru im. Jaracza w Łodzi.