Listopadowe twórcze warsztaty | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
7 + 5 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
7 + 5 =

Listopadowe twórcze warsztaty

Grafika: mat.prasowe

W listopadzie Twórcze Warsztaty w Fabryce Sztuki w Łodzi. Warsztaty przeznaczone są dla dzieci, młodzieży, dorosłych i całych rodzin. Wśród nich znalazły się min.in.: Teatralne rewolucje, Szkoła Pedagogów Kreatywności, Ashtanga joga i Luz blues. 
Ashtanga joga - warsztaty jogi dla młodzieży od 16 roku życia i dorosłych, grupa początkująca (Vinyasa) i średniozaawansowana (znajomość przynajmniej połowy I serii Ashtangi)

Ashtanga Vinyasa Yoga to dynamiczna forma jogi, w której asany poprzeplatane są Vinyasami, czyli harmonijnymi sekwencjami, łączącymi ruch z oddechem. Ruch w rytmie oddechu powoduje wytwarzanie ciepła w ciele ćwiczącego, co sprzyja poceniu się oraz intensywnemu oczyszczaniu organizmu i uwalnianiu nagromadzonych toksyn, zarówno w powierzchniowych warstwach podskórnej tkanki tłuszczowej jak i w głębokich warstwach mięśni i narządów wewnętrznych. Praktykując Ashtangę, oczyszczamy ciało oraz trenujemy wytrzymałość, siłę̨ i koncentrację umysłu. Podczas cyklicznych zajęć w Fabryce Sztuki będziemy uczyć się całej Pierwszej Serii, zwanej Joga Chikitsa.

data: 5, 12, 19, listopada 2020 (czwartek / zajęcia dla grupy początkującej)
godzina: 16:30-17:30
data: 9, 16, 23, 30 listopada 2020 (poniedziałek / zajęcia dla grupy średniozaawansowanej)
godzina: 17:30-19:00
miejsce: sala warsztatowa Fabryki Sztuki w Łodzi, ul. Tymienieckiego 3
wiek uczestników: młodzież od 16 roku życia i dorośli
prowadzenie: Majka Justyna
koszt: 10 zł od uczestnika za pojedynczy warsztat
zapisy: warsztaty@fabrykasztuki.org
Każdy z uczestników warsztatów musi przynieść ze sobą własne przybory: np. mata do ćwiczeń.
Organizatorzy proszą o założenie wygodnego stroju.

**********
Orkiestra komunikatowa  - warsztaty muzyczne dla dzieci w wieku 9-13 lat, grających na instrumentach
Warsztaty "Orkiestra Komunikatowa" to autorskie zastosowanie metody conduction, czyli dyrygowania znakami - komunikatami w pracy z dziećmi ze szkół muzycznych. Warsztat polega na uformowaniu zespołu młodych muzyków, wyposażonych we własne instrumenty lub głos i wprowadzeniu metody kontrolowanej improwizacji. Ten rodzaj pracy edukacyjnej pobudza kreatywność, ośmiela do eksperymentowania, improwizacji, zapoznaje z zasadami jakimi pracuje się w orkiestrze czy w ogóle w zespole, uwrażliwia na dźwięk.

data: 7 listopada 2020 (sobota)
godzina: 15:00-18:00
miejsce: sala warsztatowa Fabryki Sztuki w Łodzi, ul. Tymienieckiego 3
wiek uczestników: dzieci w wieku 9-13 lat
czas trwania: 3 godziny
prowadzenie: Patryk Zakrocki
koszt: 10 zł za dziecko
zapisy: warsztaty@fabrykasztuki.org
Organizatorzy proszą  o założenie wygodnego stroju i wygodnego obuwia.

**********
Wydrzyj się! - warsztaty plastyczne dla dzieci w wieku 6-10 lat i dla młodzieży od 16 roku życia i dorosłych
Warsztaty mają charakter twórczy, a także terapeutyczny. Darcie jest potrzebne. Czasem bez darcia po prostu nie da rady. Są momenty, gdy nic tak nie pomaga tak jak dobre, solidne wydarcie. Na pierwszych warsztatach będziemy drzeć, a nawet drzeć się. Dowiemy się, co można drzeć i wydzierać. Podziałamy z tak wdzięczną materią jaką jest papier, choć z innymi też spróbujemy. Bo przecież nie tylko papier się drze. Będziemy drzeć, ciąć i wycinać, a potem składać, dokładać i przekładać, aż powstanie obraz. Innymi słowy będziemy robić kolaże, łącząc różne rodzaje grafiki i papieru, a także różne techniki rysunku. Poprzez tworzenie, uczestnicy dowiedzą się czym jest kolaż i jak powstaje. Stworzą własny kolaż. Będziemy darli różne rzeczy i będziemy się darli.
Główny zamysł warsztatów dla dzieci i dorosłych będzie polegał również na tym, aby uczestnicy przynieśli stare ubrania lub materiały, które będzie można podrzeć. Prowadząca również dostarczy sporo materiałów do pracy. Ubrania lub materiały będziemy drzeć - co ma cudowną moc terapeutyczną, odstresowującą i bardzo pozytywnie wciąga. Tak wydartymi skrawkami zaczniemy wypełniać poduszki - małe lub duże. Uczestnicy będą wymyślać różne kształty i rozmiary poduch, będą je zszywać i zaszywać. Po warsztatach każdy będzie mógł zabrać do domu swoją osobistą, wydartą i wytarganą poduszkę. Możemy również zrobić jedną wspólną poduchę - dużą, relaksacyjną pufę do leżenia. Będziemy korzystać ze starych gazet, ubrań i materiałów w duchu idei “zero waste”, aby nadać rzeczom kolejne życie.

data: 7, 28 listopada 2020 (sobota)
godzina: 11:00-13:00
miejsce: sala A_120 w Art_Inkubatorze w Fabryce Sztuki w Łodzi (budynek A), ul. Tymienieckiego 3
wiek uczestników: dzieci w wieku 6-10 lat (7 listopada), młodzież od 16 roku życia i dorośli (28 listopada)
czas trwania: 2 x 2 godziny
prowadzenie: Dagmara Appel
koszt: 10 zł od uczestnika za pojedynczy warsztat
zapisy: warsztaty@fabrykasztuki.org
Organizatorzy proszą o założenie wygodnego stroju i wygodnego obuwia.

**********
Skrobiemy marchewki historii sztuki  - rodzinne warsztaty plastyczne online, dla dzieci w wieku 4-8 lat wraz z opiekunami
Cykl 8 spotkań, które chronologicznie nawiązywać będą do zjawisk, tendencji i kierunków w sztuce. Każde zajęcia poruszać będą inny problem teoretyczny i plastyczny, a jednocześnie będą odkrywać rozmaite techniki malarskie, rysunkowe, graficzne i rzeźbiarskie. Zajęcia mają na celu rozwój nie tylko manualny. Mają również budować świadomość ekologiczną, poruszać problemy dotyczące współdziałania, troski o drugiego człowieka i otoczenie.
8 listopada - "ARCIMBOLDO"
Uwaga! Organizatorzy proszą o przygotowanie:
- różnorakich darów jesieni: liści, żołędzi, kasztanów, gałązek, patyczków
- owoców, warzyw, przypraw
- kleju (najlepiej na ciepło), tektury, brystolu lub kartonu po pudełku

data: 8, 28 listopada 2020 (niedziela, sobota)
godzina: 12:30-13:15
miejsce: https://www.facebook.com/fabrykasztukilodz
wiek uczestników: 4-8 lat z rodzicami lub dorosłymi opiekunami
czas trwania: 45 minut
prowadzenie: Aleksandra Ignasiak
udział w warsztatach jest bezpłatny
na warsztaty nie obowiązuje rezerwacja miejsc

**********
Um cia cia bum  - rodzinne warsztaty muzyczne dla dzieci w wieku 0-3 lata wraz z opiekunami
Na zajęciach uczestnicy będą śpiewać w rozmaitych skalach, stylach i tempach, a także rytmizować i improwizować wokalnie i ruchowo, pobudzając kreatywność i muzyczną wrażliwość u dzieci. Wszystko odbywa się w formie swobodnej zabawy, z towarzyszeniem kolorowych rekwizytów i instrumentów. Wystarczy wygodny strój i otwartość na wspólne muzykowanie. 

Podstawą zajęć gordonowskich jest zanurzenie dziecka w muzycznej różnorodności, której nie spotka ono nigdzie indziej. Podczas zajęć dialogujemy z dziećmi ucząc je ROZUMIENIA muzyki, czyli audiowania, myślenia muzycznego, a nie tylko odtwarzania muzyki. Przyspieszamy tym samym rozwój mowy oraz możliwości szybszego przyswajania wiedzy z innych dziedzin.

data: 8 listopada 2020 (niedziela)
godzina: 16:00-16:45
miejsce: sala warsztatowa Fabryki Sztuki w Łodzi, ul. Tymienieckiego 3
wiek uczestników: dzieci w wieku 0-3 lata wraz z rodzicami lub dorosłymi opiekunami
czas trwania: 45 minut
prowadzenie: Natalia Wicher
koszt: 10 zł za dziecko
zapisy: warsztaty@fabrykasztuki.org 
Organizatorzy proszą o założenie wygodnego stroju i wygodnego obuwia.

**********
Krav maga - warsztaty ruchowe dla dzieci w wieku 6-9 lat
Na warsztaty prosimy o założenie wygodnego stroju sportowego i wygodnego sportowego obuwia.
Zapraszamy na zajęcia ruchowe Krav Maga na sali warsztatowej Fabryki Sztuki! Podczas zajęć będziemy biegać, skakać i turlać się. Pokażemy też jak za pomocą systemu Krav Maga można używać swojego ciała jako narzędzia do samoobrony - jak i czym uderzać, jak i gdzie kopać, jak wywracać się bezpiecznie. Trening zakończymy rozciąganiem i wyciszeniem.

data: 9, 23 listopada 2020 (poniedziałek)
godzina: 16:15-17:15
miejsce: sala warsztatowa Fabryki Sztuki w Łodzi, ul. Tymienieckiego 3
wiek uczestników: dzieci w wieku 6-9 lat
czas trwania: 1 godzina
prowadzenie: Elina Toneva
koszt: 10 zł za dziecko za pojedynczy warsztat
zapisy: warsztaty@fabrykasztuki.org
**********
Szkoła Pedagogów Kreatywności - cykl warsztatów mistrzowskich dla pedagogów i animatorów kultury

"Szkoła Pedagogów Kreatywności" to cykl spotkań warsztatowych, których celem jest poszerzanie kompetencji uczestników w zakresie metod pracy twórczej z grupą, wyposażenie w umiejętności do samodzielnego tworzenia oraz realizowania zajęć artystycznych, edukacyjnych, czy wychowawczych. Program zakłada prowadzenie systematycznej pracy warsztatowej umożliwiającej poznanie nowych metod i technik pracy w obszarze sztuk performatywnych (teatr, teatr ruchu, performance), a także zdobycie umiejętności uruchamiania postaw twórczych w oparciu o zasady otwartej komunikacji, a także dynamikę procesu grupowego.

"Szkoła Pedagogów Kreatywności" to nie tylko nauczanie swobodnego operowania językiem sztuki, to również prowadzenie rzetelnej refleksji metodologicznej. Praktyka ta pozwala na czerpanie z własnych zasobów w sposób kreatywny, planowy i świadomy. Celem szkolenia jest tworzenie przestrzeni, w której jednostka czy grupa uczy się zdolności znajdowania własnych sposobów na opowiedzenie o swoich potrzebach, a także poprawę społecznego funkcjonowania, poprzez używanie środków artystycznych. To przestrzeń doświadczania, pogłębiania oraz poznawania procesu pracy twórczej poprzez praktykę działania artystycznego oraz narzędzia teatru zaangażowanego społecznie (Teatr Forum, drama, teatr w edukacji). Praca opiera się na metodach aktywizujących wykorzystujących techniki teatralne, dramowe, improwizację oraz pracę choreograficzno-ruchową.

"Szkoła Pedagogów Kreatywności" to okazja do budowania platformy wymiany doświadczeń i wiedzy wśród uczestników. To kreowanie przestrzeni „dialogu w działaniu”, czyli wspierania i umożliwiania pracy twórczej, artystycznej, samorozwojowej osób, które na co dzień prowadzą zajęcia w zróżnicowanych grupach, zarówno w kontekście zajęć artystycznych, wychowawczych, jak również opiekuńczych.

data: 13-15 listopada 2020 (piątek-niedziela)
godzina: 17:00-20:00
miejsce: sala warsztatowa Fabryki Sztuki w Łodzi, ul. Tymienieckiego 3
wiek uczestników: osoby dorosłe od 18 roku życia
czas trwania: 12 godzin
prowadzenie: Iga Załęczna
koszt: 15 zł od uczestnika za pojedynczy dzień warsztatowy
zapisy: warsztaty@fabrykasztuki.org
Organizatorzy proszą o założenie wygodnego stroju i wygodnego obuwia.
Zapisy dotyczą udziału w całym cyku warsztatowym - trwającym od września do grudnia 2020.

Terminarz warsztatów:
18-20 września 2020 (piątek-niedziela)
15-18 października 2020 (czwartek-niedziela)
13-15 listopada 2020 (piątek-niedziela)
3-6 grudnia 2020 (czwartek-niedziela)

**********
Teatralne rewolucje - historia teatru w działaniu - warsztaty teatralno-interdyscyplinarne dla dzieci w wieku 7-12 lat
Na warsztatach uczestnicy zgłębiali już historię teatru antycznego. Wyruszyli w podróż do starożytnej Grecji i Rzymu. Poprzez różnego rodzaju działania edukacyjno-ruchowe i plastyczne mieli możliwość stworzenia autorskich makiet greckiego i rzymskiego amfiteatru, poznali rodzaje starożytnych widowisk oraz tajniki gry rzymskiego mima, wykonali również charakterystyczne elementy składające się na strój i wygląd greckiego aktora. Podczas wakacyjnych warsztatów uczestnicy, odwołując się do tradycji średniowiecznych widowisk religijnych i świeckich, przygotowali współczesne misterium, które zaprezentowali na placu kościelnym w pobliżu Fabryki Sztuki. Uczestnicy nie zapomnieli również o jednym z najważniejszych dramaturgów w świecie teatru - Williamie Szekspirze. Zrekonstruowali teatr elżbietański i renesansowe stroje. Zapoczątkowana na ostatnim spotkaniu dyskusja o stanach emocjonalnych, pozwoli uczestnikom płynnie przejść do epoki oświecenia, gdzie na wzór klasycystycznej francuskiej komedii "charakterów", będą mieli możliwość popracować nad opowieścią o własnych emocjach i charakterach.

data: 14-15 listopada 2020 (sobota-niedziela)
godzina: 11:00-13:00
miejsce: sala A_120 w Art_Inkubatorze w Fabryce Sztuki w Łodzi (budynek A), ul. Tymienieckiego 3
wiek uczestników: dzieci w wieku 7-12 lat
czas trwania: 4 godziny
prowadzenie: Wiktor Moraczewski
koszt: 10 zł za dziecko za pojedynczy dzień warsztatowy
zapisy: warsztaty@fabrykasztuki.org
Zapisy dotyczą udziału w dwóch dniach warsztatowych - 14 i 15 listopada 2020.
Organizatorzy proszą o założenie wygodnego stroju i wygodnego obuwia.

**********
Stawanie się przestrzenią - mistrzowskie warsztaty improwizacji tanecznej dla młodzieży od 16 roku życia i dorosłych
Warsztaty pracy z ciałem „Stawanie się przestrzenią” dotyczą poszukiwań wolności wypowiedzi ruchowej w oparciu o bodziec zewnętrzny. Bodźcem dla ruchu są tu barwne wizualizacje psychokinetyczne czyli wyobrażenia kolorów. Będziemy pracować nad kolorem w nas, wypełniającym nasze ciało oraz nad kolorem widzianym na zewnątrz.

„Stawanie się przestrzenią” to praca procesowa zwracająca uwagę na zmienność ciała, jego wyglądu, potrzeb, a przez to zmienność naszych emocji, uczuć. Warsztat ten zaprasza do poszukiwania w sobie kolorów oraz echa ruchowego i emocjonalnego jakie wywołują. „Stawanie się przestrzenią” polega na koncentracji i uwadze skierowanej w kilku kierunkach. Pracy z własnym ciałem, gdzie uwagę kierujemy do wewnątrz, pracy z partnerem, gdzie cała uwaga koncentruje się na drugim ciele, pracy w grupie, oraz pracy z przestrzenią. Praca z przestrzenią inaczej „stawanie się niedostrzegalnym” polega na wtapianiu się w przestrzeń poprzez naśladowanie jej.

data: 19-20 listopada 2020 (czwartek-piątek)
godzina: 17:00-21:00
miejsce: sala teatralna w Art_Inkubatorze w Fabryce Sztuki w Łodzi (budynek A), ul. Tymienieckiego 3
wiek uczestników: młodzież od 16 roku życia i dorośli
czas trwania: 2 x 4 godziny
prowadzenie: Marta Bury
koszt: 15 zł od uczestnika za pojedynczy dzień warsztatowy
zapisy: warsztaty@fabrykasztuki.org
Zapisy dotyczą udziału w dwóch dniach warsztatowych - 14 i 15 listopada 2020.
Organizatorzy proszą o założenie wygodnego stroju sportowego i wygodnego sportowego obuwia.

**********
Kliszownia - rodzinne warsztaty interdyscyplinarne dla dzieci w wieku 7-14 lat wraz z opiekunami
Zapraszamy Was do prawdziwej kopalni bajek, wspomnień, skojarzeń. Przed wami fedrowanie, poszukiwanie i wydobywanie skarbów literatury dziecięcej, ale przede wszystkim skarbów Waszej pamięci. Wydobędziemy je z Waszych głów, tych dużych i trochę mniejszych. Otrzepiemy z pyłu zapomnienia i zaprosimy Was do wspólnego czytania, przeżywania, wspominania i dzielenia się... pomożemy Waszym rodzinnym historiom wydostać się na światło dnia, żeby zakwitły i zaszumiały...

data: 20, 21, 22 listopada 2020 (piątek-niedziela)
godzina: 16:00-20:00 (piątek), 10:00-14:00, 15:00-19:00 (sobota), 10:00-13:00 (niedziela) 15:00-16:00 (pokaz warsztatowy, niedziela)
miejsce: sala warsztatowa w Fabryce Sztuki w Łodzi, ul. Tymienieckiego 3
wiek uczestników: dzieci w wieku 7-14 lat wraz z rodzicami lub dorosłymi opiekunami
czas trwania: 4 x 4 godziny
prowadzenie: zespół Trzy Dni Później
koszt: 10 zł za dziecko za pojedynczy dzień warsztatowy
zapisy: warsztaty@fabrykasztuki.org
Zapisy dotyczą udziału w trzech dniach warsztatowych - 20, 21, 22 listopada 2020.
Organizatorzy proszą o założenie wygodnego stroju i wygodnego obuwia.


**********
Sobótki ręczne - rodzinne warsztaty plastyczne dla dzieci w wieku 5-10 lat wraz z opiekunami
Weekendowe rodzinne zajęcia, adresowane do dzieci w wieku 5-10 lat oraz ich opiekunów. Dajemy "śmieciom" nowe życie, uczymy patrzenia na nie w kreatywny sposób. W trakcie warsztatów zespoły tworzą prace plastyczne na zaproponowany temat, z wykorzystaniem różnorodnych materiałów, począwszy od rzeczy z recyklingu (plastikowe butelki, pudła kartonowe, folie, tkaniny), przez tworzywa naturalne (kije, patyki, wiklina), aż po przedmioty codziennego użytku (sitka, lejki, kosze, miotły, łyżki), czy elementy konstrukcyjne (kółka, rury, taśmy, sznurki). Projekty nie wymagają od uczestników wyjątkowych zdolności plastycznych ani manualnych, nie używamy narzędzi (poza nożyczkami). Zajęcia pozwalają dzieciom spojrzeć na zwykłe przedmioty z zupełnie innej perspektywy, uczą twórczego myślenia oraz dają możliwość stworzenia czegoś niezwykłego wspólnymi siłami, przy czym opiekunowie tylko wspierają działania dzieci. To one są tu głównymi wykonawcami.

data: 21 listopada 2020 (sobota)
godzina: 15:00-17:00
miejsce: sala A_120 w Art_Inkubatorze w Fabryce Sztuki w Łodzi (budynek A), ul. Tymienieckiego 3
wiek uczestników: dzieci w wieku 5-10 lat wraz z rodzicami lub dorosłymi opiekunami
czas trwania: 2 godziny
prowadzenie: Jola Królicka
koszt: 10 zł za dziecko
zapisy: warsztaty@fabrykasztuki.org
Organizatorzy proszą o założenie wygodnego stroju i wygodnego obuwia.

**********
Luz blues - warsztaty uważności dla dzieci w wieku 7-10 lat
data: 24 listopada 2020 (wtorek)
godzina: 16:30-17:30
miejsce: sala warsztatowa Fabryki Sztuki w Łodzi, ul. Tymienieckiego 3
wiek uczestników: dzieci w wieku 7-10 lat
czas trwania: 1 godzina
prowadzenie: Małgorzata Lipczyńska
koszt: 10 zł za dziecko
zapisy: warsztaty@fabrykasztuki.org
Na warsztaty prosimy o założenie wygodnego stroju i wygodnego obuwia.
Warsztat obejmuje cykliczne spotkania oparte na ruchu, z uwzględnieniem elementów jogi, wcielaniem się w postaci zwierząt, treningu uważności i metod pomagających rozluźnić się i zrelaksować. Umożliwi dzieciom tworzenie własnych historii i opowiadanie ich za pomocą ciała. Pozwoli także zyskać większą świadomość ciała, rozpoznawać emocje bez oceniania ich. Uczestnicy warsztatów nauczą się także jak odpoczywać, wyciszać się i relaksować.
**********
Ashtanga joga - warsztaty mistrzowskie dla młodzieży od 16 roku życia i dorosłych
data: 25-30 listopada 2020 (środa-poniedziałek)
miejsce: sala warsztatowa Fabryki Sztuki w Łodzi, ul. Tymienieckiego 3
wiek uczestników: młodzież od 16 roku życia i dorośli
prowadzenie: Ewa Makowska
koszt: 15 zł od uczestnika za pojedynczy warsztat
zapisy: warsztaty@fabrykasztuki.org
Każdy z uczestników warsztatów musi przynieść ze sobą własne przybory: np. mata do ćwiczeń.
Organizatorzy proszą o założenie wygodnego stroju.

Harmonogram warsztatów:
1. Mysore
data: 25 listopada 2020 (środa)
godzina: 8:30-10:30
2. Łagodny warsztat przeznaczony dla osób początkujących
data: 25 listopada 2020 (środa)
godzina: 18:00-20:30
3. Mysore
data: 26 listopada 2020 (czwartek)
godzina: 8:30-10:30
4. Mysore
data: 26 listopada 2020 (czwartek)
godzina: 18:00-20:00
5. Mysore
data: 27 listopada 2020 (piątek)
godzina: 8:30-10:30
6. Mysore
data: 27 listopada (piątek)
godzina: 18:00-20:00
7. PSP - Pierwsza Seria Prowadzona (nie dla początkujących)
data: 28 listopada 2020 (sobota)
godzina: 10:00-11:30
8. Warsztat - Balanse
data: 28 listopada 2020 (sobota)
godzina: 17:00-20:00
Asany stojące: Utthita Hasta Padangusthasana, Ardha Baddha Padmottanasana
Vinyasa: Cakrasana
Asany końcówki serii: Setu Bandhasana, Urdhva Padmasana, Uttana Padasana
9. Vinyasa
data: 29 listopada 2020 (niedziela)
godzina: 10:00-11:00
10. Warsztat - Padmasana, czyli asany z lotosem
data: 29 listopada 2020 (niedziela)
godzina: 11:30-14:30
Asany lotosowe: etapy pracy w biodrze, prawidłowe wejście i pogłębianie asan lotosowych
Vinyasa: wyskok lotosowy
Mayurasana: warianty
11. Mysore
data: 30 listopada 2020 (poniedziałek)
godzina: 8:30-10:30
**********
Surowo wzbronione! - mistrzowskie warsztaty sztuki performance dla dorosłych
Podczas warsztatów sztuki performance „Surowo wzbronione!” na pewno nie będziemy robić tego co zazwyczaj. Nie będziemy mówić o Marinie Abramović, ani Zbigniewie Warpechowskim, nie będziemy się też odnosić do klasyków performance. Nie podejmiemy dyskusji o relacji performance i teatru, a tym bardziej nie powiemy co było pierwsze. Będziemy przekraczać i przesuwać wszelkie dopuszczalne granice. Będziemy też przyglądać się sztuce performance pod różnymi kątami, odniesiemy się do form performatywnych i zachowań z pogranicza gatunków, do ich wspólnych korzeni i alfabetu sztuki. Zajmiemy się też schematami funkcjonującymi w sztuce i ich analizą, a następnie je skatalogujemy i stworzymy wspólnie słownik motywów performerskich absolutnie niedozwolonych, które będą punktem wyjścia do działań warsztatowych.
Warsztaty odbędą się według klucza trzy w jednym, czyli trójka prowadzących plus grupa uczestników - rozdzielnie, wspólnie oraz indywidualnie. Jest szansa zdobycia doświadczenia specyficznego podejścia do pracy twórczej, refleksji nad procesem i analizą drogi artysty, artysty performera.

data: 27-28 listopada (piątek-sobota)
godzina: 18:00-21:00 (piątek), 12:00-18:00 (sobota)
miejsce: sala C_101 oraz A_120 w Art_Inkubatorze w Fabryce Sztuki, ul. Tymienieckiego 3
wiek uczestników: osoby dorosłe, od 18 roku życia
czas trwania: 3 godziny (piątek), 6 godzin (sobota)
prowadzenie: Anna Tyczyńska, Ewa Zarzycka, Paweł Korbus
koszt: 15 zł od uczestnika za pojedynczy dzień warsztatowy
zapisy: warsztaty@fabrykasztuki.org
Zapisy dotyczą udziału w dwóch dniach warsztatowych - 27, 28 listopada 202
Organizatorzy proszą o założenie wygodnego stroju i wygodnego obuwia.

mat. prasowe 

**********
Ważne informacje:
* Organizatorzy proszą o zapoznanie się z regulaminem Twórczych Warsztatów w Fabryce Sztuki w Łodzi:
http://www.chorea.com.pl/.../tworcze-warsztaty-regulamin/
* Wszelkie zapytania dotyczące Twórczych Warsztatów w Fabryce Sztuki w Łodzi proszą kierować na adres: warsztaty@fabrykasztuki.org
* Na warsztaty konieczna jest rezerwacja miejsc:
Zapisy na warsztaty prowadzi Teatr CHOREA, od poniedziałku do piątku, w godzinach 12:00-18:00:
- mailowo: warsztaty@fabrykasztuki.org
- telefonicznie: +48 506 103 207

**********
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.
Dofinansowano ze środków Urzędu Miasta Łodzi.
  • Uwaga! Z powodu zagrożenia koronawirusem wydarzenia mogą być odwoływane. Proszę potwierdzać informacje u organizatorów.